15 Temmuz’da FETÖ/PDY mensup bir grup askerin darbe girişiminin ardından meydanlara çıkan Siverekliler,10. Günde gurup Dergah’ın seslendirdiği birbirinden güzel ilahilerle coştu

Advert

Yasa dışı FETÖ/PDY örgütünün geçekleştirmek istediği darbeye karşılık Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın halkı meydanlara davet edişinden bu yana Siverek halkı 7’den 70, kadı, erkeği ile meydanları doldurarak, 2. Bir emre kadar direniş nöbetini tutmaya devam ediyor.

Paşa konağı ile Kaymakamlık civarında toplanan binlerce Siverek’li sabah günağırıncaya kadar meydanları boş bırakmıyor, vatandaşların su, çay ve yemek ihtiyaçlarıysa Siverek Belediye tarafından karşılıyor.

Her gece değişik etkinliğin yapıldığı meydanda, direniş nöbetinin 10. Gününde Grup Dergâh birbirinden güzel ilahilerle halkı mesh etti.

Konser öncesi meydanda toplanan yaklaşık 10 bin direniş nöbetçisine seslenen Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, FETÖ çetesiyle gevşemeden sonuna kadar mücadele edileceğini söyledi. Başkan Yılmaz, Hz. Süleyman ile kanadı kırılan kuşun kısasını hatırlatarak, “Bu paralel çetelere, alçaklara uyarladığımızda bunların maskeleri düşüyor. Bizimde bunları toplumda ifşa edelim ki herkes bunları tanısın. Artık kimse bunlara kanmasın” diye konuştu.

Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dan yeni bir talimat gelmeyene kadar meydanları terk etmeyeceklerini belirten Yılmaz, alanı dolduran Sivereklilere milli iradeye sahip çıktıkları için teşekkür etti.

Başkan Resul Yılmaz’ın konuşmasının ardından sahne alan Grup Dergâh, Sivereklilere unutulmaz bir gece yaşattı. Grubun seslendirdiği ilahilere eşlik eden binlerce kişi daha sonra ellerini semaya açarak dua etti.

Yapılan duanın ardından darbe tarihiyle ilgili çeşitli bilgiler veren Dicle Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Hüseyin Şeyhanlıoğlu, engellenen darbe girişiminin dünya tarihinde bir ilk olduğunu söyledi.

Gece okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var