250 Bin Nufüslu bir ilçede kent merkezinde ek acil müdahale binasının olmayaşı bir eksikliktir

Advert

Siverek MHP İlçe başkanı Mustafa Fettahlı imzasıyla Sağlık bakanlığı Şanlıurfa kamu hastaneler birliği Genel Sekreterliğine yazılan bir dilekçeyle 'İlçe Merkezinde Siverek Devlet Hastanesine bağlı ek acil müdahale binası' talebinde bulunuldu.

 

Dilekçede Siverek ilçesinin 250 bin Nüfusa dikkat çekilerek şu hususlara dikkat çekildi “ilçemiz Siverek yaklaşık 250.000 nüfusa sahip olmuştur. İlçemizde yapılan ve hizmet veren 200 yataklı devlet hastanesi ilçe merkezimize yaklaşık 8 km uzaklığındadır.

200 yataklı devlet hastanemiz ortalama olarak günlük 2,500 hastaya hizmet vermektedir. Bu sayının yaklaşık %20 oranı acil girişleri oluşturmaktadır.

Bu oranda günlük olarak yaklaşık 500 hastaya denk gelmektedir. Bu sayı aylık olarak 15,000 seviyesine ulaşmaktadır.

15,000 hastamızın alınan verilere göre %30 oranı ileri derece de tıbbı müdahale gerektirecek acil vakalar olduğu, geri kalanın ise basit tıbbi müdahale ile geçiştirebilecek hastalar olduğu anlaşılmaktadır.

Bu nedenle;

1=yukardaki verilere göre aylık ortalama olarak 12,000 civarı hastamız basit tıbbi müdahale için 200 yataklı devlet hastanesine gittiği anlaşılmaktadır.

2=basit acil hastalarının gösterdiği ani refleks gereğince hasta yakınlarının aciliyeti ve 200 yataklı devlet hastanemizin konum ve yerleşim olarak ters yönde olması acil kazalara davetiye çıkarmaktadır.

3=ilçe merkezi yerine yapılacak acil vakalara müdahale edebilecek hastane ek binası ile acil hastalarımızın sorunlarına çözüm noktasında isabetli bir karar olacaktır.

4=pek çok ilden büyük ilçemizde yapılması istenen devlet hastanesi acil müdahale ek binasının merkezde yapılması burada yaşayan ilçe halkı ve toplumun bütün kesiminin ihtiyacını karşılayacaktır.

5=Şanlıurfa kamu hastaneler birliği genel sekreterliğinin acilen bu mağduriyeti gidermesi ve çözüm noktasında biran evvel çalışma başlatmasını temenni eder konunun yakın takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

 

Gereğini yapılmasını arz ederim...

 

                                                                                                                                        Mustafa Fettahlı

                                                                                                                                  MHP Siverek ilçe başkanı

 

Siverek Mustafa Fettahlı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet Fidanay     2016-09-06 Siverekli bir MHP' li yani kendi soyunu beğenmeyen,reddeden,inkar eden birisinin sözünü kim , neden , nasıl kaale alsın?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje