Yapılması planlanan yeni hükumet konağı yeri, temeli atılmadan tartışmalara neden oldu.

Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Karpuzcu Mahallesi sınırlarında hazineye ait 2474 ada 1 parselde kayıtlı maliye hazinesi üzerine 2017 yılında temelinin atılması planlanan hükümet konağı yeri, temeli atılmadan özelikle sosyal medyada üzerinden vatandaşların tepkisine yol açtı.

Sosyal medya kullanan birçok vatandaş, paylaşım ve yorumlarında yer tercihinin uygun olmadığı ve bunun vatandaşlara sıkıntı yaratacağını belirterek, hükümet konağının en iyi nerede olabileceği konusunda fikirlerini ifade etti.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından yeni yapılacak hükümet konağı için tepkisini yazan Avukat Mehmet Güzeller ‘Hükümet konağı için merkezi bir yerin seçilmesi gerektiğini’ savundu. Güzeller “Yeni hükümet konağının Mısêb/Karpuzcu Köyü sınırları içerisinde hazine arazisi üzerine yapılması planlanıyor. Hükümet konağı şehrin merkezi bir yerine yapılması lazım, belirlenen yer hükümet konağı için uygun değildir. Yapılsın da nerede yapılırsa yapılsın mantığı ile hizmet yapılmamalıdır.

Sivil toplum kuruluşları kaymakam ile görüşüp merkezi bir yer için öneride bulunmaları lazım” dedi

Güzellerin paylaşımı altında çok sayıda yorum yazan vatandaşlar, yeni yapılacak hükümet konağı için en ideal yerin neresi olduğu ile ilgili fikirlerini yazdıl. Bazı vatandaşlar Ofis’in yeri yada eski karayollarının yeri olması görüşündeyken, bazıları Şirinkuyu mahallesinde, bazıları ise Endüstri Meslek lisesi yerinde yapılmasının en uygun karar olacağı görüşünü yazdı.

Başka bir sosyal medya kullanıcısı ise “herkesin hükümet konağı şehir içinde iç içe bizimki dağbaşında olacak yollarda bir başka olmuş karşıdan karşıya geçmek imkansız olmuş. Sorun değil Milet alışmış her türlü sıkıntı çekmeye” diye yazdı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler