Vural Kalman yazdı

Advert

Ne yazarsak, ne çizersek pek bir öneminin olmadığını düşünenler, toplumundan kendini soyutlamış zavallı zihniyetlerdir. Fikirleri önemsemeyen yöneticiler, tehlikeli bir egoistliğin içeresinde olduklarının farkında değiller.
Eleştiri insanların vazgeçilmez bir unsuru olmalı, eleştiri olmadan, tartışma olmadan doğru yolu bulmamız mümkün değil. 


Bizi eleştirenlere düşmanmış gibi bakarsak önce kendimize daha sonra da karşımızdakine hakaret etmiş sayılmaz mıyız?


Eleştiri olmayan toplumlarda gelişimden dönüşümden söz etmek imkânsız.


Bu konuda naçizane Siverek halkının büyük umutlarla başa getirdiği Siverek Belediyesi ve yönetimini bazı gerçeklerle yüz yüze getirmek istiyorum. 


Siverek halkının büyük umutlarla,  dikkatinizi çekmek istiyorum 'büyük umutlarla'  başa getirdiği yönetim üç yıllık icraatlarının değerlendirmesini yaptı mı? 


Bu memlekette ciddi anlamda nasıl bir proje hayatta geçildi? Bir çalışma yürütüldü?


Her parti bir sonraki seçimlere daha güçlü girmek için çalışır, bu konuda seçmenin görmediği icraatları yapar ve gelecek seçimlere daha güçlü hazırlanır, bu konuda Siverek'te hangi çalışmalar yapıldı?  


Seçim çalışmaları esnasında verilen vaatler vardı, her Siverekli gibi benimde içimi kıpır kıpır eden vaatlere ne oldu?


Örneğin; Fırat Nehrinden Siverek’e su getirilecek, Siverek halkı su sıkıntısı yaşamayacaktı, yüzyıllık bir hayal gerçek olacaktı. Sonra; Siverek vadi projesi vardı, Siverek’e harika bir mesire alanı açılacak ekolojik bir ortam oluşturulacaktı.


Bölgenin en büyük hayvan ticaretinin yapıldığı Siverek'e yaraşır bir hayvan pazarı yeri yapılacaktı, Siverek hayvancılık alanında bölgede şaha kalkacaktı. Ne oldu sahi?


Yazamadığım çok daha fazla seçim vaadi vardı, maalesef bunların çok azı gerçekleşmiş durumda. Sormak istiyorum yine bu projeler ne zaman hayata geçecek?


Bir Siverekli olarak, bir seçmen olarak bunları sorgulamak, benim ve benim gibilerin en doğal hakkıdır.


Ben bunları sorgularken birilerine rahatsızlık vermek, yâda kişisel bir sorun olarak algılanmasın lütfen, benim hiç kimseyle bir garazım yâda bir alıp vermediğim yok, yalnızca bir Siverekli olarak toplumun genelinin dile getirdiği ama maalesef yazıya dökemediği bazı gerçekleri yazıya döküyorum. 


Bunların yanında yapılan icraatlar da var, bunun hakkını vermek gerekiyor. Örneğin; Siverek alt yapı çalışmaları herkesin takdirini kazanıyor, özelikle Avrupa standartlarındaki sıcak asfalt çalışmaları takdire şayan, bu çalışmalarda ekiplerin organizasyon eksikliklerini ve aylarca halkı mağdur etmelerini geçersek, alt ve üst yapı çalışmalarında Siverek Belediyesini tebrik ediyorum.


Koca Siverek sorunları yer altı ve asfalt sorunu tek değil, Siverek merkez caddelerini felç eden trafik sorununa maalesef halen bir çözüm bulunulmuş değil. Araç park alanları çok kısıtlı ve yetersiz, sürekli trafik sıkışık. Bu konuda zabıta trafik ekipleri üzerlerine düşen görevi yapmadıklarını belirtebilirim.


Büyükşehir’e geçilmesiyle beraber maalesef, bir boşluk doğmuş durumda, insanlar sorunlarını ve isteklerini nereye ileteceğini halen öğrenmiş değil. Halkın bir şikayeti olduğunda büyükşehir topu ilçe belediyesine, ilçe belediyesi topu Büyükşehir Belediyesine atıyor, olan zavallı memleketimin insanına oluyor, büyükşehir ile ilçe belediyesi arasında mekik dokuyor ama bir türlü muhatap bulamıyor. Bu mu değişim, bu mu büyük umutlar?


İlçenin temizliği için trilyonluk ihale yapıldı ve ilçe merkezi gerçekten pırıl pırıl ama gel gör ki sokak araları, kenar mahalleler çöplükten geçilmiyor, sokak aralarında ve kenar mahallelerde yaşayan vatandaşlarımıza da değer verilmeli ve hak ettikleri hizmetleri görmeli.


Bu işler dost, ahbap ilişkisiyle bir yere varılmaz, memleketin sorunları çözülmez.


Bu konularda Belediye Başkanımız Sayın Resul Yılmaz umarım bu sorunların ve yapılamayan projelerin takipçisi olur.


Hayatta geçilmeyen projeler için halkı bilgilendirmesi ve bu projelerin ne zaman hayatta geçileceğinin hakkında net ve kesin söz vermesi gerekiyor.


İktidarın Belediye Başkanı olarak Siverek halkına birçok eser kazandırmanın gayreti içerisinde olmalı.
Aksi halde bir sonraki seçimlerde halkı ikna edemeyebilir.


Çünkü her geçen gün seçime doğru gidiyoruz ve halk artık sorgulamaya başlıyor.


Halk sorgulamadığı zaman her şey yolundadır fikrini kendisinde sakın uyandırmasın.


Siverek’i iyi bir yere getirmek istiyorsak, koltuklarına gömülen bir ekiple değil, bu memleketin sokaklarını, mahallelerini, köylerini karış karış gezen sorunlara çözüm bulan bir ekiple başarıya ulaşılır ancak.


Sorunları görmezden gelerek, günü kurtarmanın yolunu aramak bizleri başarıya ulaştırmaz.


Şimdilik bu kadar, gerçekleri yazmaya devam edeceğim.

Vural Kalman

Vural Kalman Köşe yazıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
derya     0000-00-00 Vatandaş sen b çocuğa kurban ol helal sana vuraaal
murat clskannnn     0000-00-00 Yazi harika, kaliteli ve yerinde ilgiyle takip ettiğim bir yazar yer ele dokunman bizleri mutlu etti. Belediye başkanı bizi kandırdı hizmette yapıyor, takipçisi olmanıza sevindik saygılar siverek halkı seninle.
gulabibey esnafi     0000-00-00 Yerinde ve zamaninda bir yazi , isleri gocleri bizi kandrmak verdigimiz oyun hakkini vermiyorlar hakkimiz haram olsun.sana helal olsun yazar bey.gerci sende onlarin zihniyetindensin
vatandaş     2016-10-18 bu çocuğu hiç sevmem ama mükemmel bir yazı yazmış bir siverekli olarak bizi ifade etmiş...
HACI     2016-10-18 BİR SİVEREKLİ OLARAK SORUNLARIMIZI YAZILI BİR ŞEKİLDE DİLE GETİRMEN ŞAHANE
süper     2016-10-15 halkın gerçek düşüncelerini yazmışsın daha ne olsun ya
süper     2016-10-14 kalemine sağlık devamını bekliyoruz
Sivereklii     0000-00-00 Ağzına sağlık Allah na kurbaan umarım bizi kandıran başkan efendi de bu yazıyı okumuştur.
EVİN     2016-10-13 GERÇEKLERİ DİLE GETİRDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ YAZILARIN DEVAMINI BEKLİYORUZ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler