19 Ekim muhtarlar günü Siverek’te çeşitli etkinliklerle kutlandı

Advert

19 Ekim muhtarlar günü Siverek’te çeşitli etkinliklerle kutlandı. Cumhuriyet alanında yapılan törene Siverek Belediye Başkan yardımcısı Hasan Postacı,   merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

 

   İlk Tören Cumhuriyet alanında bulunan Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından törene katılan muhtarlar onuruna Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz Belediyeye ait tarihi paşa konağında yemek verdi.

 

Başkan Yılmaz muhtarlara hitaben, 19 Ekim Muhtarlar günü katlayarak Şöyle dedi “  Davetimizi icabet eden tüm merkez muhtarlarına teşekkür ediyorum. Siverek hepimizin, çoğu zaman mahallelilerdeki vatandaşlarımız, kardeşlerimiz belki bize ulaşmıyor olabilirler, ama size çok daha rahat ulaşabiliyorlar ve siz onlarla her gün yüz yüze kalıyorsunuz. Ebetteki yönettiğiniz mahallelerde çeşitli sıkıntılar, çeşitli sorunlarla karşılaşıyorsunuz ve sizde bu sorunları bize iletiyorsunuz. Hepimiz beraber işbirliğiyle bu sorunların bir kenarından tutup ötesinden gelmeye çalışmalıyız.

 

İlçede gerçekleşen altyapı ve üst yapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Yılmaz “ Sizle merkez mahalle muhtarları olarak ilçenin şantiyeye döndüğüne şahitlik ettiniz, temel hedefimiz 20172nin Haziran ayı geldiğinde bu sorunların yüzde 90’ınını bitirmek olacak. Örneğin ilçe genelinde yapılan altyapı çalışmalarının yüzde 76’sı bitmiş durumda” dedi

 

Fırat nehrinde gelecek su için çalışmaların başladığını belirten Başkan Yılmaz “ Fırat nehrinden gelecek su için çalışmalar başladı, şuanda suyun depolanacağı, depoların yapımına başlandı” dedi

 

Yemeğe katılan muhtarlarda Başkan Yılmaz’a mahallelerinde bulunan sorunları dile getirerek, çözüm önerileri sundu.

 

Yemekten sonra Başkan Yılmaz ve muhtarlar topluca hatıra fotoğrafı çekti

Siverek Muhtarlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek-Hilvan Arası Kaza; 9 Aylık Bebek Hayatını Kaybetti
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje
Siverek'te Taşımalı Eğitim Öğrencilerine Yönelik Örnek Proje