Siverek'te FETÖ'dan alınan bina, ücretsiz eğitim merkezi oldu

Advert

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde FETÖ ile irtibatının tespit edilmesinin ardından kapatılan dershane binası Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Siverek Halk Eğitim Müdürlüğüne tahsis edildi.

 

FETÖ ile irtibatı tespit edilmesi ardından kapatılan ve Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilen ilçenin Camikebir Mahallesinde bulunan 5 katlı dershane binası Siverek Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz eğitim vermeye başladı.

 

İlçede yapılan eğitim çalışmalarını yerinde inceleyen Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Mehmet Ercan ders verilen sınıfları gezerek, dershanede eğitim gören öğrencilerle sohbet ederek, sorun ve önerilerini dinledi. İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercan gazetecilere yaptığı açıklamada “Bu bina daha önce FETÖ terör örgüne ait bir dershane olarak faaliyet görüyordu, terör örgütüne çalıştığı için hükümet tarafından el konulan binamız Milli Eğitme devredildi, bizde Milli Eğitim müdürlüğü olarak burada Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz eğitim vermeye başladık. 6 sınıf ve toplamda 310 öğrenciye eğitim ve öğretim verilmektedir. Bu öğrencilerimize bu eğitim tamamıyla ücretsiz verilmekte. Geçen yıl Halk Eğitim Merkezi tarafından verilen kurslarda eğitim gören 170 öğrenci üniversite kazandı ve tabiî ki bu bizi daha da mutlu ediyor ve çalışma azmimizi güçlendiriyor. Bu bina halkın imkanlarıyla inşa edildi ve çok şükür şimdi halka hizmet vermeye başladı. Eksikliklerimiz var ama ilerdeki günlerde bu eksiklikleri de tamamlayacağız” dedi.

Siverek Fetö Eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı