“ bir çocuğumuza bir ışıkta sen ol” kitap kampanyası kapsamında kırsal alanda ki öğrencilere kitap dağıtıldı

Advert

 Siverek Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri müdürlüğü Kırsal alanda eğitim ve öğretimlerine devam eden öğrencilere yönelik kitap kampanyası başlattı.

    Kampanya kapsamında ilçenin kırsal kemsinde bulunan ilçeye 16 Km uzakta bulunan Sislice İlk ve Ortaokulunda eğitimlerine devam eden 511 öğrenciye Belediyenin imkânlarıyla sağlanan hikâye, roman, şiir kitapları Kadın aile Hizmetleri müdürlüğü elamanlarınca öğrencilere dağıtıldı.

    Kadın aile Hizmetleri müdürü Şükran Kongül Kampanyayla ilgili yaptığımı açıklamada şunları kaydetti” Belediyemiz kadın ve aile hizmetleri müdürlüğü olarak Siverek genelinde bir kitap kampanyası başlattık. Amacımız kırsal bölgelerde ki okullarımıza kitap desteği vermektir. Bir ay içinde topladığımız kitapları sislice Mahallemizde ki ilk ve ortaokul öğrencilerine ve kütüphanelerine k,itapları bağışladık, bilindiği gibi kırsal mahallerde ulaşım ve maddi sıkıntılardan dolayı kitaba ulaşamayan öğrencilere destek olmak amacıyla kampanyamız devam edecek.

     Sislice İlk ve Ortaokul müdürü Fethi Karaburç yaptığı açıklamada belediye ekiplerine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Siverek Kitap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup