Rıdvan Demirkapı yazdı

Advert

 

 

"Değişim Yerelde Başlar"

 

Bu yazıda artık bazı şeylerin değişmesi gerektiğini düşünenler adına yerel eksikliklerin giderilmesi için kimlere sorumluluk düştüğüne ve Siverek’te ki bazı ihtiyaçlara değinmek istiyorum.

 

Yerel eksikliklerin giderilmesinin ülkenin birçok sorununu ortadan kaldıracağının bilinmesi gerekiyor. Bu eksikliklerin giderilmesi için de birey olarak bizlere ve yöneticilere büyük görevler düşüyor.

 

Bilindiği gibi Siverek nüfus olarak 250 bin gibi ciddi bir rakama ulaştı. Ancak şehrin sıkıntıları ve eksiklerime bir o kadar fazla. Öncelikle halkımızın istihdam etmesi için yeterli üretim tesisi bulunmamakta. İşsizlik oranı yüksek. Bunun giderilmesi için donanımlı bir Organize Sanayi Bölgesi kurulmalıdır. Eğitim sorununun giderilmesi için bir üniversitenin şehre kazandırılması gerekiyor. Ve son olarak kültürel eksikliklerin giderilmesi amacıyla şehre en az bir müze kazandırılmalıdır düşüncesindeyim. Bilindiği gibi köklü bir tarihe sahip olan ve topraklarından birçok edebiyatçı-yazar ve sanatçı çıkarmış olan Siverek’te herhangi bir müzenin bulunmaması çok önemli bir eksikliktir.

 

Yetkililerin bu hassas konularda faaliyete geçmeye zorlanması gerektiği kanaatindeyim. Saygılarımla

Rıdvan Demirkapı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup