Adli Tıp da ‘Ankara saldırganı Abdulbaki Sömer’ dedi

Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı DNA testi sonucu Ankara’da geçen cumartesi günkü bombalı saldırıyı gerçekleştirenin Suriye doğumlu Salih Neccar değil, Van doğumlu TAK üyesi Abdulbaki Sömer olduğu kesinleşti.

Adli Tıp da ‘Ankara saldırganı Abdulbaki Sömer’ dedi
Advert

Hükümet ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan saldırganın Suriye doğumlu YPG üyesi Salih Neccar olduğunu, tereddütlerinin olmadığını ve ellerinde kanıtlar bulunduğunu duyurmuştu.

Ancak Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırıyı Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK) üstlenmiş, bombacının kimliğini de Abdulbaki Sömer olarak duyurmuştu.

Cumhuriyet’in haberine göre gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan ve DNA testi veren bombacının babası Musa Sömer’den alınan örnekleriyle yapılan eşleşmeden sonra saldırının Abdulbaki Sömer tarafından gerçekleştiği kesinleşti.

Bu sonuçla birlikte Adli Tıp Kurumu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümeti de yalanlamış oldu.

Ağabey Nuri Sömer de TAK tarafından dağıtılan fotoğraftaki kişinin de 2005’te kayıp ilanı verdikleri kardeşi olduğunu söyledi.

Sömer, kardeşinin 2005’te kaybolduğunu belirterek, “Fotoğraflardan gördüğümüz kişi 1989 Gürpınar doğumlu Abdulbaki Sömer’dir” dedi.

kaynak: diken

Ankara saldırganı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler