Ahmet Davutoğlu'nun atama yetkisi elinden alındı

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, partisinin il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi elinden alındı.

Ahmet Davutoğlu'nun atama yetkisi elinden alındı
Advert

 

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, artık partisinin il başkanlarını atayamayacak. Bugün toplanan AKP MKYK'sinde alınan karar kapsamında il ve ilçe başkanlarını atama yetkisi Genel Başkan Davutoğlu'ndan alınarak yeniden Genel Kurul'a verildi.

Kararı, AKP Sözcüsü Ömer Çelik açıkladı. Basın toplantısı düzenleyen Çelik “Bugün alınan kararla teşkilat ile ilgili alınan kararlar hakkında yetki tekrar MKYK'ya alınmıştır” dedi ve bu kararı radikal olarak değerlendirmenin yanlış olduğunu söyledi.

Parti Sözcüsü Çelik, bir gazeteciden gelen “Yetkinin Erdoğan zamanında genel başkana verilip şimdi tekrar alınmasındaki zamanlamanın sebebi nedir?” sorusu üzerine “Anlıyorum bu soru üzerinde durmanızı. Bu teknik bir düzenlemedir. Önümüzdeki MYKY’da başka bir karar alacağız. Her şeyin bir zamanı oluyor. MKYK’da yaygın bir şekilde arkadaşlarımız raporlar süreçler oluyor. Bu kararın imzası ilk Başbakan’ın imzasıyla atılmıştır. Bir kriz yok yani. Genel Başkanı’nın yetkisiyle alakalı bir tasarruf değil bu. MKYK’ya güven esastır" ifadelerini kullandı.

ilkehaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler