AK Parti Siverek Teşkilatında Coşkulu Bayram Töreni

Kurban bayramı dolaysıyla Siverek AK Parti İlçe teşkilatı tarafından yapılan törene Bakan Ahmet Eşref Fakıbaba ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar hazır bulundu

AK Parti Siverek Teşkilatında Coşkulu Bayram Töreni
Advert

Siverek’te Gerçekleşen Bayramlaşma Törenine Bakan Fakıbaba Katıldı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bayramlaşma dolaysıyla, bayramın 3. Gününde AK Parti İlçe Başkanlığı binasında bayramlaşma törenine, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar katıldı.

Sabah saat 10.00’da başlayan bayramlaşma törenini kısa bir konuşma ile açan İlçe Başkanı İlhan Çelik “Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba Bakan olduktan sonra ilk ilçe ziyaretini Siverek’e yapmasından dolayı kendisine teşekkür ediyor, şükranlarımı iletiyorum. Burada ki tablo daha iyi hizmetlerin geleceği tablosudur. Siverek’e yaptığı hizmetler konusunda da Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, gerçekten Siverek’te iki yılda çok güzel hizmetler getirdi. Yetiyor mu? Tabi ki yetmiyor, halen ulaşılmayan bir çok yerimiz var. Bildiğiniz gibi Siverek mezralarla birlikte yaklaşık 700 yerleşim yeri var ve bu yerlere iki yılda yetişmek imkansız, ama elinden geldiğinin fazlasını yaptığına inancımız tam. Bu sorunları değerli milletvekilimiz Mehmet Kasım Gülpınar ve Bakanımız Eşref Fakıbaba liderliğinde Allah’ın izniyle çözeceğiz” diyerek bayramlaşmaya katılan herkese teşekkür etti

Bayramlaşma töreninde bir konuşma yapan Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, ‘Siverek’e teşriflerinden dolayı Bakan Fakıbaba ve diğer misafirleri teşekkürlerini belirterek’ Bugün Sayın Bakanımız Eşref Fakıbaba’nın Siverek’te olması yeni bir dönemin başlandığının işaretidir. Çünkü belki de ilk defa bir bayramda bir bakan Siverek halkıyla birlikte oluyor, halkımızın bayram tebriklerini kabul ediyor. Bizi ve Siverek halkını yalnız bırakmayan bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bakanımızla dededen başlayan bir kardeşlik muhabbetimiz var, Allahtan dileğim sadece Bakanımızla olan muhabbetimizi değil, siz değerli dostlarla da olan muhabbetimizi hem bu dünyada, hem de ahirette daim eylemesidir. Sonuçta bizler sizlerle dava arkadaşı olduk. Ben zan etmiyorum buraya gelen arkadaşlar, bir belediye başkanına, ilçe başkanına, yada Bakana ve Milletvekiline yaranayım diye gelmiştir, ben buna inanmıyorum. Burada ki bütün arkadaşlarımız canı gönülden davaya inanmış insanlar, bugün bu muhabbeti pekiştirmek amacıyla burada bulunuyorlar.

CAHİL BİR TOPLUMA ÖNDER OLACAĞIMA, UYGAR BİR TOPLUMDA İŞÇİ, EMEKÇİ OLMAYI TERCİH EDERİM.

Konuşmasının devamında “ Türkiye’nin zor dönemlerinde Güneydoğunun birçok yerinde fitne ateşleri ateşlendiği, terörün horlandığı zamanlarda Siverek insanı metanetini koruyabilmiş, bu oyunlara gelmemiştir. Güneydoğunun en büyük ilçesi olan Siverek’te, bırakın hendek kazılması tek bir kaldırım taşı dahi sökülmemiştir. Benim bir düsturum, bir anlayışım var; Cahil bir topluma önder veya lider olacağıma, uygar bir toplumda işçi veya emekçi olmayı tercih ederim. Allah’a çok şükür ki bu uygar toplumda bir kaldırım taşı dahi sökmeyerek, devletine, vatanına, milletine bağlılığını Siverek halkı göstermiştir. Siyasi görüşü farklı olsa dahi, onu ifade etmeyi sadece demokratik yollarla ifade etmeyi tercih eden bir toplumun başında olmayı hasbel kader şimdi bizlerde yönetici olduğumuzdan Allah’a ne kadar şükür edersek azdır. Burada Kürt, Zaza, Arap birlikteliği çok güzel bir şekilde sergilenmiştir. Aslında Siverek sosyologlara, psikologlara çok güzel bir araştırma merkezi olarak sunulması gereken önemli bir yerdir.

FARANSA DEVLET NİSANI MÜJDESİ

Gülpınar konuşmasının devamında Fransa’nın en büyü devlet nişanına layık görüldüğü müjdesinde halka vererek “ Bakın bağrınızdan çıkan biri olarak Fransa’nın en büyük devlet nişanı Lejyon Donör şahsımıza tevlit edilecek Allah’ın izniyle. Ben bu ödülü Urfa adına, Siverek adına alacağım, kendi şahsıma değil. Benim bildiğim kadarıyla böyle bir ödül Urfa’da ilk defa bir siyasetçiye veriliyor. Tekrar belirtiyorum ben bu ödülü sizin adınıza alıyorum, buda benim sizi temsil ettiğimin göstergesi. Orada büyükelçi konuşma yapacak hayat hikâyemizi anlatacak ve orada; Siverek’te doğdu, Siverek’te okudu, Siverek’te çalıştı gibi devamlı Siverek vurgulanacak” diyerek tekrardan bayramlaşmaya katılan herkesin bayramını kutladı.

 

Bakan Fakıbaba bayramlaşma törenine katılan herkese teşekkürlerini belirterek “Siverek gerçekten cennet bir ilçe, cennet bir yerdir. Zaza’sı, kürdü, Arab’ı ve Türküyle bir yaşayan, birlik ve beraberlik içinde bulunan bir ilçemiz. Hepimiz kardeşiz işte bunu Siverek’te çok daha güzel görüyoruz. Ahirette sen Arapmıydın, Kürt müydün veya Türk müydün demeyecekler, Allah’ın kim, peygamberin kim diyecekler. Onun için Allah bu birlik ve beraberliğimizi elimizden almasın. AK Parti olarak bizim bütün beynimiz acaba halkımız nasıl hizmetinde oluruz düşüncesiyle dolu.

Siverek ilçesinin farklı bir yer olduğunu belirten Bakan Fakıbaba “ Siverek Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi, mozaik bir ilçemiz, insanlarının birbirini çok sevdiği, kucaklaştığı bir yer. Siverek’te yaşayan güzel insanlar her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah çok daha güzel şeyler olacak, biz bunun için buradayız.

Hayatında rahmetli Eyüp Cenap Gülpınar’ın ayrı bir değeri bulunduğunu belirten Fakıbaba bayramlaşmaya katılan herkesten Eyüp Cenap Gülpınar’ın ruhuna birere Fatiha okumasını istedi. Katılımcılarla birlikte Fatiha okunduktan sonra konuşmasına devam eden Bakan Fakıbaba “ Eğer şuan Bakan olarak karşınızda konuşuyorsam önce Allah’ın sayesinde, sonrada rahmetli Cenap abi sayesinde buradayımdır. O, hep dürüst adamın yanında oldu, hep mazlumun yanında oldu. Allah mekânının cennet etsin, Mehmet Kasım Gülpınar gibi tertemiz bir evlat yetiştirdi. Kasım’ı ben Siverekli olarak göremiyorum, Urfalı olarak ta göremiyorum. Ben Türkiye için Kasım bayi bir şans olarak görüyorum. Bunu açıklıkla belirtiyorum, niye? Çünkü Kasım dürüst bir insandır, samimi bir insandır. Siverek için, Urfa için, Türkiye için, İslam âlemi için canını verebilecek bir insandır.

Dış odakların Türkiye’yi bölmeye çalıştığını belirten Fakıbaba “Bu oyunları iyi görün ve bizim nelerle uğraştığımızı anlayın. Bizi bölmeye, ayırmaya çalışıyorlar. Kürt, Türk, Zaza diye ayırmak istiyorlar, biz ise bu düşmanları biz Müslümanız diyoruz ve Allah’ın izniyle bu emellerine ulaşamayacaklar. AK Parti olduğu sürece Recep Tayip Erdoğan olduğu sürece, bizler olduğumuz müddetçe bu memlekete canımız vereceğiz, vermeye hazırız.” Dedi

iki saat süren bayramlaşma törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Bayık ve İlçe Başkanı Hanif Düzme, kurum ve kuruluş amirleri, STK başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

konuşmalar sonrasında bayramlaşmaya geçildi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var