ALAN KURDÎ - CHARLÎE HEBDO TERÖRÜ VE ENGİZİSYON KARİKATÖRCÜLÜĞÜ

Yazarımız Tabip Miralay yazdı

ALAN KURDÎ - CHARLÎE HEBDO TERÖRÜ VE ENGİZİSYON KARİKATÖRCÜLÜĞÜ
Advert

" Charlie Hadbo’dan Alan Kurdi’ye hakaret "

 

"   Fransa’da yayın yapan meşhur mizah dergisi Charlie Hebdo’nun yeni editörlerinden Riss, (Laurent Sourisseau) Alan Kurdi’ye hakaret eden bir karikatur çizdi. Başkan Barzani’nin “Kürt mazlumiyetinin simgesi” dediği, dünyada “mültecilerin yaşadığı dramın” simge fotoğrafı haline gelen Alan Kurdi’ye ırkçı bir dille saldırıldı. "

 

 

Gün   geçmiyor ki  Kürtlerin  her gün   hedef  tahtası   olarak görülmesi  , sanki dünya  ağız birliği edercesine   hınçlarını Kürtlerden  almasın  . Özellikle başkalarının yapmış  olduğu  sorunları ,  pislikleri ,saldırganlığı  Kürtlere  mal edip  hedef  göstermeleri ,  geçen sene  Daiş  tetikçi  örgütü  !  tarafından  saldırıya  uğrayan  Charlie  Hebdo  denen  insanlık ve dîn düşmanı  karikatör  dergisi  Hz. Muhammed´in  ahlaksızca  karikatörlerini yayınlayarak  terör  örgütüne davetiye çıkarmıştı.

 

 Bu  ahlaktan  ve insanlıktan  yoksun   Fransız  kelle  örgüt yapısının baldırı  çıplaklar  jakobenciler  1.5 milyar  müslümanın inancına saldırı düzenlemişlerdi  ve bunu  yaparlarken de  basın özgürlüğünün  arkasına sığınıp  Avrupa  Birliğinin  tetikçiliğine  soyunmuşlardı  . Zamanlama olarak  Daîş  terör  örgütü   paralelinde   onlarda   aynı   zihniyetle  batı  terörünü  estirmişlerdi  ve olan olmuştu  .  Saldırı  ölüm ve kan dökme  Almanya  ise bu saldırılardan  karlı çıkmıştı  ve arkasından  Paris´e çıkarma  yapıp  güya terörü lanetlemişlerdi ve  modern haçlı  zihniyetini yansıtmışlardı  .

 

Terörle  beslenen  ülkeler   ilginçtir  terörü lanetleme   podyum  pozlarıyla   birbirleriyle yarışmaya  girmişlerdi  o dönem de Alman istihbaratı destekli Dresden´de de  İslama  lanet mitingleri düzenleniyordu .  Batının ne kadar  iki yüzlü bir çifte  standarta imza attıklarını  tüm dünyaya ilan edip  hafızalara  kazınmıştı  bu kareler  .

 

Sonradan   bazı  organizatörler  geri çekilmişti .  Alman  Devleti  tarafından  oyuna   getirildiklerini   demeçlerle  basına yansıtmışlardı .

 

Alman  anayasasında ise  Hz. İsa ,  isminin  çocuklara  kanunen  verilmesi  bile yasakken  1.5 milyar  müslümanın  peygamberi olan alemlere rahmet  olarak  gönderilen  Muhammed Mustafa´ya (s.a. w ) hakaret etmek ise  onların haçlı  zihniyetinde ise  basın özgürlüğü  olarak  görülüyordu  .

 

"  Charlie Hedbo editörü Riss, son yayınlanan karikatüründe, yılbaşı akşamı Almanya’da yaşanan taciz olaylarına gönderme yaparak, “Alan büyüseydi ne olacaktı?” diye soruyor. Karikatürün başlığında “Sığınmacılar” diye seslenen Riss, içeriğinde Aylan’ın karaya vuran bir çizimi altında “popo vurguncuları” olarak tanımladığı sığınmacılardan kaçan bir kadını betimliyor. Bu “tacizcilerin” sığınmacılar olduğunun kesin kararına varan Riss, Aylan’ın büyüyünce onlardan birine dönüşecek olduğunun garantisi verir gibi bir soru soruyor. “Alan büyüseydi ne olacaktı? ”

 

Karikatür, özellikle sosyal medyada büyük tepki gördü. Karikatür, “Irkçı ve iğrenç” olarak değerlendirildi.

 

Almanya’nın Köln kenti başta olmak üzere, yılbaşı gecesi 100’ün üzerinde kadın tacize uğradıklarını dile getirerek şikayette bulunmuşlardı. Bunun üzerine aşırı sağcı Pegida üyeleri sokaklarda sığınmacılara saldırmışlar ve başta Suriyeli ve Arapça konuşan mülteciler dahil, pekçok yabancı hedef haline gelmişti. Charlie Hebdo editörü Riss ise, Pegida gibi mültecileri suçladı. Alman polisi taciz skandallarında her hangi bir mülteci unsuru bulunduğunu kanıtlayamamış, bu gibi olaylarınsa daha önceki yıllarda da yaşandığı fakat üstünün kapatıldığı ülkede konuşulmaya başlanmıştı. "

 

Charlie  Hebdo ile  Daîş  aynı  kozmik  odalardan çıkmış tetikçi yapılardı  .

 

1960´larda  ise Türk Devletinin kozmik odalarında yeni bir akım  ortaya çıktı  "  Kürt  kökenli Kemalist  Solcular " , çıkışları itibariyle hep halkların  kardeşliğini  sloganlaştırdılar  . Kurdistana  aşama  aşama  amfi çıkarmalarla  kürt Milletinin  inançlarına saldırılar  yaparak  Milli  Misak  paranoyalarıyla  50 yıl  içinde  Kuzey Kurdistan´da    büyük bir tahribat  gerçekleştirdiler .  Halbu ki  ilhak edilen  bir   vatan  ve   millet ortadayken  ağız  birliği  edercesine  Demokratik  Türkiye zırvalamasından  ve  halkın inançlarına saldırmaktan  ve yine ne kadar ithal diktatör varsa  alıp Kürtlere yeni  tanrılar  olarak servis ettiler  .

 

İlginç     olanda  bunların  Batıya  hayranlık  duyması ve Hıristiyanlığa  meyilli  olmaları  materyalist   olmalarına rağmen  de   İslam  dînine de  her  platformda  hakaret  etmeleride  gözden kaçmıyordu  ve  bu satırları  yazan da  çok şahid olmuştu .  Bunların  barbarlar  gibi  saldırgan dilini kullanmalarına  .

 

Hem   kemalizmin  bekçileri  olacaklardı  hemde  kendi halkının inançlarına  saldırarak da  Sosyalizmi  ! hakim  kılma adına  efendileri  tarafından  kocaman  aferim alacaklardı  .Ve  Kuzey Kurdistan´da ki  Kürt   Sorununuda rezil edip ayaklar altına alarak  her gün yeni sloganlarla  alay  edeceklerdi  . Ulus  olmayan bir  millete  ithal ideolojilerle  devrim  yapma  paranoyalarına müptela olacaklardı .

 

Geçen   sene  Charlie  Hebdo  baskınının  arkasında ise  Kürtlerin inançlarına saldıran ve alay eden  bu barbar kafalı  yerli  truvacılar  İslama  her gün hakaret  ederek  güne başlarlardı  sosyal Medya´da ve kendi  sitelerinde  .

 

Alakaları olmamalarına  rağmen  taraf  olmuşlardı konu  İslam  olduğunda  haçlılardan  daha  haçlı olmuşlardı. Solun  en büyük  hastalığıda  ,   Îslama saldırmaları olmuştur  çıkış  itibariyle hemde  kendilerine  güya   Kürdüm  !  diyenler tarafından .  Bu kadar  kendi  halkına düşman  bir  sol   ideoloji yoktur  yer küre de  .  Aradan  bir  yıl  geçti  ve  Alan Kurdî  üzerinden  bu sefer  sefil  , ahlaksız  Charlie Hebdo denen   tetikçiler  Kürtleri  hedef tahtasına  koyarak  hakaret  etmeye  başladılar  hemde  utanmazlar  Alan Kurdî´nin karikatörünü ve direk ismini   kullanarak .

 

Ve   truvacılar  ise  deve kuşları  gibi kınamayı  bile çok gördüler  ne de olsa  suçlarını  biliyorlardı  .  Futbol  takımları  tutar gibi taraftar  olanlar  dilsiz   şeytan bire bir kesilmişlerdi  . Ne   de  olsa  Kürtlük onlar  için  oyuncak   olmuştu  , slogan  atma  ve Kürtlük postuna bürünmede   ise   çokkk  mahirlerdi   her nedense  bu hakların  kardeşliği   ve sanal  perde solistleri .

 

Geçen  sene saldırıya  uğrayan  bir basın  bu senede Kürtleri hedef tahtasına koyma  terbiyesizliğinde bulunuyor . Geçen sene  Solcu Kürtler  geneli  " Hepimiz  Charlie Hebdo´yuz  , Don Kişot´luğunda " bulunmuşlardı  ve  profil resimlerinede  Fransız  bayrağını  getirerek  Charlie şakşaklarıyla  tek yürek  mesajını vermişlerdi  hemde kendi Kürt halkına  hakaretler   yağdırarak  peki bu  sefer neden  çok sessizler  !  tepki verdikleri  görülmedi  her nedense  bu  Paris  Komünal yobazların ve şewşewokçuların  .

 

"  Mazlum Kürtlerin sembolu cennet bahçesinin  gülü  Alan Kurdî "

 

Geçen sene  umutlarla  mülteci olmak için  ailesiyle  Tekneye  binerek ve tekne  alabora  olup  cansız  mübarek   naaşı  kıyıya vurmuştu  . Bu görüntü  yürekleri   dağlamıştı  Kürtlerin devletsizlikten   gelen  mazlumluğunun   sembolu olmuştu dünya basınında .

 

Ve   bu resimden dolayı  Almanya kapılarını  açmıştı geçici olarak  resim propaganda amaçlı  kullanılmıştı  ve arkasından da  gümrükler kapatılarak  demir yumruklarla kamplar oluşturulmuştu modern  köleler  !   için .

 

Türk basını   ve devlet   erkanıda  iki yüzlülükle  Suriyeli demişti ve  onun  Ulus Kimliğini  gizleyerek  Alan Kurdî´nin .

 

Almanya  hesaplar   peşindeydi   dünyaya  mültecilerin  dostu olarak bir tablo çizdirdi ve bunda da   başarı   elde etti ki halbu ki Suriye savaşının  organizatörleri   kendileri olup  mültecilik üzerinden  insancıl  olma mesajını  vermişlerdi   her nedense ve  Kürtlere de Kanla çizdirilen  sınırların da baş aktörleriydiler  . Almanya  1850´lerden beridir  Osmanlılarla  - Türk  , beraber  aralıksız  Kürt kanı dökmüştü  sicilide bayağıda  kabarıktı  .

 

Bu  sene  yılbaşında  insanlık   ayıbı  denen  , ahlaksız  hoş olmayan olaylar yaşandı  Köln´de ve bunu  yapanlarda ırk  olarak  Kürt değillerdi  ve aslen  Suriyeli Araplardı  ama  ceza ise  Kürtlere kesildi  hemde  karikatör çizimiyle  Charlie Hebdo denen  yobazcılar  tarafından neden Arapların  veya  tecavüzcülerin resimlerini  kullanmadılarda  Kürtlerin sembolu Alan Kurdî´nin ve  onun üzerinde  o´da  büyüseydi  Tecavüzcü olacaktı  mesajını  vermişti  bu Paris komünal  Giyotinciler  . Tarihten gelen Kürt  kini vardı onlarda  her ne kadar teknik olarak ilerselerde ama  medeniyetsiz   oluşları   ve insan olamalarında yatıyordu  , Yunana  , Medeniyet  götüren  Kürtler  , her nedense  Batı  bu medeniyetten nasibini alamamıştı .

 

Bir   kişinin   işlemiş  olduğu  suçtan  asla  kimse sorumlu  olamaz  ve mensup olduğu   ırk olarakta  suçlanamaz ve  Avrupa  Anayasında ise  ilk madde de " İnsan onuru dokunulmazdır "  maddesi yer almasına rağmen  olmayan bir suçu  Charlie yobazları  Kürtlere mal etme barbarlığında bulunmuşlardı  her nedense  .  Daha yıkanmayı bilmeyen bir  toplumlardı bu Fransızlar o kadar kokuyorlardı   yıkanmamak için Parfümü  icad etmişlerdi  .

 

Çünkü   Arap  devlet  yöneticileri  Batı Avrupanın  doğal müttefikleriydi de ondan ,   ama Kürtlerin devletsizliği  ve sahipsizlikleride   Batı´da hep günah keçisi olmuştu  , Charlie gibi  çarliston  şebekleri bunu çok iyi biliyorlardı  .

 

2011´de enerji   hatlarına  sahip olmak  isteyen Batılılar  , Suriye´de  savaş çıkardılar  , evinde olan , ölen , öldürülen ve kaçmak   zorunda kalan insanlar  mülteci olmak için umudlarla yola çıktılar  . Yolda   ölenler , boğulanlar  , hayatlarında  olanların  tek birinci elden sorumlusu bizatihi   Avrupa ve Nato´dur  .Bu süre içinde Suriye´den  gayri resmi olarak  2 milyon insan  Almanya´ya geldi .

 

Almanya kabul etti  en son ise Alan Kurdî´nin sembol edilmesinden dolayı kapılar açıldı ve kapandı . Alman   toplumu  buna  rağmen  dayanışma  gösterdi ve  yardım  ettiler  . Ve kırılma ise  Arap  kökenli   olan Suriye´li   gençlerin  kendi yaşıtları   olan Alman kızlarına tecavüz etmesiyle  sirenler çaldı .  Suçu kim işlerse  yargılanır , ceza alır , adli   işlemler yapılır  . Buraya kadar  normal bunu   fırsat bilenler ise   Charlie  tacizcileri  Alan Kurdî  üzerinden  Kürtleri günah keçisi ilan ettiler  . Alakası  olmamasına rağmen .

 

Almanya´da edinilen bilgilere göre fırsatçılar  meydanda cirit attı ;

 

1) Suriyeden  gelen  araplar  öfke , kin ve nefret taşıdılar buraya yani almanyaya  huzursuzluk çıkarma ve kiriminal olaylar  baş gösterdi .

 

2) Berlinde  ,Nargile  yerlerine gidip  genelde Araplar  işletir  ,   Sunnimisin yoksa  Şîî   soruları ve kendi    aralarında   mezhep savaşını  başlatmaları  özellikle    bunu yapanlarda  yine iki kesim bağnazcıları    ve bu olaylardan dolayı  Polis  , Berlin´de nargile dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı , bitmeyen  kavgalar ve toplum huzurunu bozma .Bu olayları  tetikliyenlerde  Suriye´den gelen Araplar  oldu .

 

3) Berlin´de Hell  Angel / Cehennem   Melekleri  motorize ekipleri  genelde  gayri meşru koşturanlar ,   Suriyelilerin  kiriminal sorunlarından dolayı kendi bölgelerine  Polis  baskınları ve   bunlarında  sorumlu gördükleri  ,  Suriyeli Arapları kendi bölgelerine girmelerini engelleme girişimi .

 

4) Hamburg´da  , Reeperbahn´da , Alman  zuhälter / Pezevenklerinden oluşan grubun  silahlanması ve polis tarafından   desteklenmesi   tecavüz olaylarından  dolayı   güya   Alman  toplumunu koruma ve kollama  adına  hemde polis destekli . Türkiyede ise Mafya şaklabanları aynı  görevi üstlenir . Hemde  devlet  destekli .

 

5) Mülteciler  için alınan yeni kararda  suç işleyenleri  anında geri gönderilmesi  , yerinde bir karardır .

 

6) Tecavüz  olayları  bahanesi arkasına  sığınarak  alman  vatandaşı  olanların  konumu ve statüsü fark etmeksizin  suç  işlerse geri gönderilmesi .

 

7) Alman  Tv´lerinde , Türkiyeli olanların  Tv´lerde saçmalaması  özellikle  türk kökenlilerin  tecavüz olaylarını  kınayacakları yerde  olayı dinsel bir boyuta taşıma  saçmalığında  bulunmaları ve bunu islama bir  saldırı olarak beyanatta bulunmaları . Konunun dinle ve islam diniyle yakından ve uzaktan ilgisi olmamasına rağmen  türk  cemaatlerinin   saçmalıkları .Ve buna benzer saçmalıklar  .

 

Sonuç  itibariyle ne olursa olsun " Bağımsız  bir Kurdistan " kaçınılmazdır . Eğer olsaydı Kürtlerin bir devleti  ne  yerinde edilen Kürtler olurdu ne de mültecilik ve  tacize maruz kalma  , tüm bunlar  Kürtlerin devlet olmayışından kaynaklanıyor  . Mutlaka  Kurdistan devletleşmeli  , Kürtleri   hedef  gösteren basın gibi  yapılara   Kürt  devleti   olursa ancak kınama yapar ve ses  getirebilir  .

 

Alan Kurdî  ölümsüzdür . Dünya  döndükçe  onun o mübarek naaşı  asla  hafızalarda silinmeyecektir  . Azad  Kurdistanın  hem semboludur hem de Kürtlerin mazlum oluşunun sembolize edilişinin masumluğudur .

 

Cennetin gülüdür  , onun  masumca  yatışı .  Zeynebî  feryadtır  , zalimlerin yüreğine korku salan  , tahtlarını titreten  kerbela  direnişidir .

 

Halebçe  katliamının  sesidir . Enfal soykırımın  sedasıdır .  Şengalın  direnişidir  . Mazlum Kürtlerin abidesidir  . Gelecekte doğacak olan  Azadî  Kurdistanın  umududur  , bereketidir  , sönmeyen   bir kordur  yüreklerde  ve stranlarda  , meydanlarda  ve kahramanca direniş  gösterenlerde  .

 

Ve bir kez daha  " Zalimler   için  yaşasın  cehennem  " ve  barbarca  Kürtleri hedef  gösteren  basın için  lanetleme  ve  onlara  destek olan köstebeklerinde ,    titanic  gibi yerin dibine batmalarına  ,  Musa  gibi bir duruşa  sahip olanlara  selam olsun  .  Hz. Yusûf gibi iftiraya  uğrayanları ve  alay edenleri ve beko awanları  qahr eyle ya rabbel alemin  .

 

Sedekna .. Sedekna .. Sedekna  .

 

Derginin son sayısında yer alan bir karikatür, ailesiyle birlikte Avrupa’ya giderken Ege Denizi’nde boğulan ve cansız bedeni Bodrum kıyılarına vuran 3 yaşındaki Alan Kurdi ile Almanya’daki toplu tacizleri gerçekleştirdiği iddia edilen mültecileri ilişkilendirdi.

 

Kadınları kovalayan mülteci erkeklerin çizildiği karikatürün üst kısmında; “Küçük Aylan büyüseydi ne olurdu?” diye soruldu.

 

Sorunun yanında, Alan Kurdi’nin kıyıya vuran bedeni çizilirken; alt kısımda verilen cevap ise; “Almanya’da bir ‘göt avuçlayıcısı'” oldu.

 

Charlie Hebdo’da yer alan karikatüre sosyal medyada tepki gösterildi.

 

Charlie Hebdo, birkaç ay önce de Alan Kurdi’nin yer aldığı karikatürler yayınlamış ve bu karikatürler de tartışma yaratmıştı.

 

Derginin kapağında yer alan karikatürde, Alan Kurdi’nin cansız bedeninin arkasındaki reklam panosunda; “Hedefine çok yakın, 2 çocuk menüsü al 1 öde” ifadesi yer almıştı.

 

Bir diğer karikatürde ise, Alan Kurdi’nin suya gömülmüş cansız bedeni; “Avrupa’nın Hristiyan olduğunun kanıtı”, “Hristiyanlar suda yürür, Müslüman çocuklar batar” ifadeleriyle birlikte kullanılmıştı.

 

Hz. Muhammed karikatürlerini yayınladığı için geçen yıl saldırıya uğrayan ve 12 çalışanını kaybeden Charlie Hebdo, bu saldırının ardından tüm dünyaca tanınmıştı.

 

Çok çirkinsin Charlie Hebdo

 

Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo, 2 Eylül 2015, Çarşamba günü cesedi Bodrum'da sahile vuran 3 yaşındaki Kobanêli Alan Kurdi karikatürü nedeniyle bir kez daha sert eleştirilerin hedefi oldu.

 

'Riss', Laurent Sourisseau, imzalı "Göçmenler" başlıklı karikatürde Alan Kurdi'nin kıyıya vuran cesedi bir balon içinde görünüyor ve yanında "Küçük Aylan büyüdüğünde ne olurdu?" diye soruluyor.

 

Alan Kurdi'nin büyüdüğünde 'Almanya'daki tacizcilerden biri olabileceği' imasının ön plana çıktığı karikatürdeki sorunun altında da koşarak kaçan bir kadını, elleri açık halde kovalayan iki erkek görülüyor.

 

Karikatürün altında da Fransızca arkadan elle tacizde bulunanlar için kullanılan 'Tripoteur' kelimesi kullanılarak "Almanya'da tacizci" olabileceği ifade ediliyor.

 

Charlie Hebdo'nun bu karikatürü, Almanya'nın Köln kentindeki yılbaşı kutlamalarında 100'e yakın kadının göçmenlerden oluştuğu belirtilen gruplar tarafından toplu tacize uğramasının ardından geldi.

 

Hiciv tarzı mizahı benimseyen dergiye sosyal medyadan tepki yağdı ve dergi 'ırkçılık' yapmakla suçlandı.

 

 

Kaynaklar .

Charlie Hadbo’dan Alan Kurdi’ye hakaret / Zernews .com

Tartışma yaratan karikatür . Rudaw

BBC Türkçe

 

**

 

Tabip  Mîralay  Kavarij el - Kurdistanî

16.01.2016 .  Şeme / Sonnabend -  Selam û Nîyazla

Wesselam - Bimanen  xêr û weşî  de  ..

Homa  Hafız

Tabip Miralay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı