Allah’ın Adıyla Faşistlik Yapmak

Yazarımız Meuhammed Çelik 'Allah'ın adıyla faşistlik yapmak' adlı yeni çalışmasında "Müslümanların Muaviye döneminden itibaren sekülerleşip İslam dinini kabilelerine alet ederek ırkçılığa ve kabileciliğe yol açtığını " belirtiyor. İşte yazarımızın yeni yazısı

Allah’ın Adıyla Faşistlik Yapmak
Advert

Tarihin belirli dönemlerinden itibaren menfaatçi ve atalar dinine tapanlar bazı kesimler Allah’ın tertemiz dinini de kullanarak ırkçılık yapmaya başlamışlar. Örneğin Yahudiler üstün bir ırk olduklarını dinlerine dayandırarak ırkçılıklarına sağlam bir kılıf buldular. Hıristiyanlar Hz. İsa’yı yücelterek ırkçılıklarına meşruiyet kazandırmaya çalıştılar. Müslümanlar ise Muaviye döneminden itibaren sekülerleşip İslam dinini kabilelerine alet ederek ırkçılığa ve kabileciliğe yol açtılar.

Günümüze kadar gelen dinde ırkçılık da böylece meşrulaştırılmış oldu. Bu gün kendilerini Müslüman olarak adlandıran bazı toplumların pak İslam dinini kötü emellerine ve faşist duygularına alet etmeleri ise bu tarihi sürece dayanır. Eğer Emeviler İslam’ın ilk yıllarında kavmiyetçilik yapmamış olsalardı bu günkü Muaviyeler belki de olmazdı ya da Müslüman toplumlar tarafından kabul görmezlerdi. Ama bugün yaşadığımız toplum da dahil olmak üzere bu bozuk düşünce devlet desteğini de alarak milliyetlerinin üstünlüklerini ispat etmek adına, diğer halkların haklarını kısmak,  gasp etmek için İslam dinini de kullanarak meşrulaştırmaya çalışıyorlar. İslam dininin kirletilmesinin en baştaki sorumluları bugünkü Muaviyeler ve yardımcılarıdır. Çarpık bir İslam inancının yıllardan beri yerleştirilmeye çalışılması bunun göstergesidir. Bu proje karşılığını buldu. İslam’a hizmet ettiğini söyleyen dernek ve cemaatler de bu ırkçılık hastalığına yakalandıkları görülmektedir. İsteyerek ya da bilmeyerek bu ırkçıların ekmeğine bal ve yağ sürmekteler. Bunun hesabını Allah’a veremeyecekleri bir gerçek ama İslam toplumunda açtıkları bu onulmaz yarayı ve weba pisliğinin bize de sirayet etmeyeceğini nereden bilebiliriz ki? Allah’tan korkan samimi Müslümanların ise fazla da bir sesleri çıkamıyor, önlerine yüksekçe duvarlar örülmüş durumda. Yaptıkları her türlü hayâsızlığı ve bedbahtlığı İslam adına, haşa Allah adına mal etmeleri kabul edilemez bir zulüm olarak görüyorum.  Muaviye de haklı olduğunu göstermek için mızrakların ucuna Kur’an sayfalarını astırmıştı. Bu gün de aynı kepazeliği ve rezaleti görmüyor muyuz? Haklılıklarını ve din adına (!) yaptıklarını ispatlamak için sokaklara, duvarlara bozuk imlayla slogan yazmak. İslam dini öldürmeye ve fitneye şiddetle karşıdır.

 Soruyorum size “kendine Müslüman diyenler “ İslam bunun neresinde? Zulüm kimden gelirse karşısındayız ve kahrolsun zalimler diyoruz.

MUHAMMED ÇELİK

Muhammed çelik Müslümanlar Faşistlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler