AZADÎ: Seçim Sonuçları Türkiye ve Kürdistan'a hayırlı olsun

AZADÎ: Kürdistan Seçim İttifakının bir bileşeni olarak bizim de desteklediğimiz ve AZADÎ HAREKETİ'ne ayrılan kontenjandan bir milletvekili kazandığımız HDP barajı geçmiş, HAK PAR ise oylarını ikiye katlamıştır.

AZADÎ: Seçim Sonuçları Türkiye ve Kürdistan'a hayırlı olsun
Advert

KÜRDİSTAN VE TÜRKİYE KAMUOYUNA

Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla

1 Kasım seçim sonuçları Türkiye ve Kürdistan halkına hayırlı olsun.

Halkımızın iradesi bizim için en meşru iradedir.

Seçimlere katılan Kürdistani partilerden HDP’yi ve HAK-PAR’ı tebrik ediyoruz. Kürdistan Seçim İttifakının bir bileşeni olarak bizim de desteklediğimiz ve AZADÎ HAREKETİ'ne ayrılan kontenjandan bir milletvekili kazandığımız HDP barajı geçmiş, HAK PAR ise oylarını ikiye katlamıştır.

HDP’nin oy kaybı, HAK-PAR’ın oylarını artırması ve AKP’nin oylarını artırarak tek başına iktidar olması Kürd siyaseti için ders çıkarma sürecini başlatmalıdır.

Bu anlamda 1 Kasım seçimleri Kürdler için yeni bir politik sürecin de başlangıcı olmaya aday gözükmektedir.

AKP’nin önemli bir oy oranı ile tek başına iktidara gelmesini ve HDP’nin barajı geçerek meclise girmesini halkımızın çözüm sürecine ve sivil siyasete onay verdiği; çatışmalı ortamı ve kaosu ise benimsemediği yönünde bir mesaj olarak okuyoruz.

Bu sonuçların çok doğru okunacağı inancındayız. Umutsuzluğa yer olmadığını ve bu tablonun karamsar bir manzara çizmediğini düşünmekteyiz.

Bu seçim sonuçlarının Kürdistan, Türkiye ve Ortadoğu-İslam coğrafyası için hayırlara, barışa ve özgürlüğe vesile olmasını diliyoruz.

02.11.2015
Diyarbekir

Hak Adalet ve Hürriyet İçin Kürdistan İslami Hareketi / AZADÎ HAREKETİ

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı