Başarılı Olan Öğrencilere Çanakkale Gezisi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde TEOG sınavında başarılı olan öğrencilere Çanakkale ve Ankara gezisi düzenlendi.

Başarılı Olan Öğrencilere Çanakkale Gezisi
Advert

Siverek Kaymakamlığı ile Siverek Belediyesince desteklenen gezi kapsamında TEOG sınavında başarı gösteren 11 okuldan 33 öğrenci, 11 idareci Çanakkale’de şehitlik, Gelibolu adası gezisinin ardından Ankara’da Anıtkabir, eski meclis ve tarihi yerleri gezecek.

Konuyla açıklama yapan Siverek Kaymakamı Dr. Vural Karagül başarılı öğrencilere yetiştiren öğretmenlere teşekkür ederek, “Bu organizasyonu aslında kendileri tertip etti. Bizden destek talep ettiler, bizde kendilerine Kaymakamlık olarak maddi destekte bulunduk. Çocuklarımız Çanakkale’yi gezecekler. Şehitliği ziyaret edip ecdadın Çanakkale’de yaptıklarını ve bu vatan için şehit olduklarını görmeleri önemli tabi. Ayrıca Anıtkabir’i ve Atatürk’ü ziyaret edecekler. Ziyaret 5 gün olarak planlandı. İnşallah kazasız belasız gidip dönerler” dedi.

8. sınıf öğrencisi İlknur Gümüştaş daha önce Siverek dışına çıkmadığını belirterek, “TEOG sınavındaki başarımızdan dolayı bizi Çanakkale ve Ankara’ya gönderiyorlar. Öncelikle Kaymakamımıza bu gezi için teşekkür ederim. Çok heyecanlıyım” diye konuştu.

Siverek Siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı