Baydemir: Urfa halkının iradesi gasp edilmiştir

HDP Urfa milletvekilleri, Halfeti ilçesini ziyaret ederek seçim değerlendirmesinde bulundu. Burada konuşan HDP Urfa Milletvekili Baydemir, kırsalda baskı yapıldığını ve kadınların sandık başına gitmesinin engellendiğini belirtti.

Baydemir: Urfa halkının iradesi gasp edilmiştir
Advert

HDP Urfa milletvekilleri, Halfeti ilçesini ziyaret ederek seçim değerlendirmesinde bulundu. Burada konuşan HDP Urfa Milletvekili Baydemir, kırsalda baskı yapıldığını ve kadınların sandık başına gitmesinin engellendiğini belirtti. Baydemir, "Moral bozukluğunu reddediyoruz. Bu bir inançtır, mücadeledir" dedi.

HDP Urfa milletvekilleri Osman Baydemir, İbrahim Ayhan ve HDP adayları Leyla Güven, Ziya Çalışkan ve Feridun Yazar heyet halinde Halfeti (Xelfetî) ilçesini ziyaret etti. Bozova (Hewag) ilçesinden Halfeti’de HDP’nin en güçlü merkezlerinin başında gelen Yukarı Göklü (Gogana Jêrin) Mahallesi’nde halk ile bir araya gelen HDP’liler, ardından HDP Halfeti İlçe Örgütü’ne geçti. Halfeti Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Bayram, HDP ve DBP’li yöneticiler tarafından karşılanan vekiller, burada seçim değerlendirmesinde bulundu. HDP’li heyet adına konuşan Baydemir, "7 Haziran seçim sonuçlarında Meclis’te HDP ile oluşan çeşitlilik ve gül bahçesini yok etmek amacıyla seçim kararı aldılar. Erken seçimin de sonucunu etkilemek adına kirli bir savaş yürütüldü" dedi.

'YILGINLIĞA GİRMEYECEĞİZ'

Baydemir, 1 Kasım seçimlerinde kırsal bölgelerde baskı sonucu kaybedildiğini ve kadın seçmenin sandık başına gitmesine müsaade edilmediğini söyledi. Baydemir, şöyle konuştu: "İşte bütün bu hileler, manipülasyon, çirkinlik ve hırsızlıklar Urfa’da 60 bin oyumuzun hiç edilmesine yol açtı. Açık söylemek gerekirse Urfa halkının iradesi gasp edilmiştir. Ama yılgınlığa asla katiyen girmeyeceğiz. Moral bozukluğunu reddediyoruz. Bu bir inaçtır, mücadeledir. 70 yıldır bu coğrafya insanı neredeyse tırnağı ve dişiyle bedel ödeye ödeye bugünlere geldi. Bize düşen; zalimin zulmüne karşı direnmek ise baş göz üstüne. Bu coğrafyada kardeşlik hukuku inşa edilinceye kadar. Ne zamana kadar; bu coğrafyada her din, fikir, inanç, etnik kimlik kardeşçe, eşitçe bir yaşam sürdürünceye kadar zalimler zulümlerinden vazgeçinceye kadar bu mücadele devam edecektir."

'SARAY'IN İKTİDARI İÇİN ÖLÜME GÖNDERDİLER'

Baydemir’in açıklama yaptığı sırada, 2 Ekim’de Dersim Pülümür ilçesinde HPG’liler tarafından alıkonulan Müslüm Altıntaş adlı askerin astım ve tansiyon hastası olan babası Şevket Altıntaş fenalaştı. Altıntaş ile ilgilenen Baydemir, ailelerin evlatlarını kucaklayacağı gün için çaba sarf edeceklerini dile getirdi. 

Kendi gözleri ile bir baba ve annenin evlatları için çığlığını duyduklarını ve vicdanlarında hissettiklerini söyleyen Baydemir, "Bir an önce bu kardeşimizin sağ salim ailesine teslim edilmesi çağrısında bulunuyoruz. Bu kardeşimiz ailenin tek evladı, annesinin tek oğlu. Ve bu çağrımızın adresine ulaşması için de var gücümüzle arkadaşlarımız ile birlikte çaba sarf edeceğiz. İnşallah en kısa zamanda bu müjdeyi annemize ve babamıza vermenin imkanını elde edeceğiz. İşte bütün mesele budur. Sarayın iktidarı için evlatlarımızı ölüme gönderdiler. Saray tek başına iktidar olsun diye annelerimizin gözyaşlarına vesile oldular" ifadelerini kullandı.

HDP'liler, ardından Birecik ilçesine geçti.

anf

hd porno
baydemir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler