Bilgi Evi Öğrencilerine Seminer

Şubat ayı değerler eğitimi kapsamında Öğrencilere ‘Adalet kavramı ve Madde Bağımlılığı’ hakkında seminer verildi.

Bilgi Evi Öğrencilerine Seminer
Advert

Siverek Belediyesi Kültür Müdürlüğüne bağlı Bilgi evleri ve Gençlik evlerinde eğitim gören öğrencilere yönelik Mart ayı değerler eğitimi kapsamında Öğrencilere ‘Adalet kavramı ve Madde Bağımlılığı’ hakkında seminer verildi.

Belediye Meclis Toplantı salonunda düzenlenen program Bilgi evi öğretmeni Mehmet Açıkalın tarafından okunan kuran Tilavetiyle başladı. Program daha sonra Milli Eğitim Müdürlüğü RAM Merkezinde Görevli Öğretmen Feyzullah Akdağ tarafından hazırlanan slayt sunumu ile öğrencilere Adalet Kavramı ve Madde Bağımlılığıyla ilgili çeşitli bilgiler aktarıldı.

Ardından öğrenciler bilgi evlerinde gördükleri eğitimin ardından hazırladıkları çeşitli Şiirler okuyarak, Tiyatro, Skeç oyunlarıyla becerilerini gösterdiler.

Programla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Postacı yaptığı açıklamada şunları kaydetti. ’Belediyemiz bünyesinde Kültür müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgi evleri ve Gençlik evlerimizde özellikle çocuklarımızın kişisel gelişimine ve çeşitli alanlarda bilinç ve farkındalık oluşturmasına dönük programlarımız devam ediyor, bilgi ve gençlik evlerimizde toplam 1600 kişilik öğrenci kitlemiz var tabi bu yeterli midir aslında Siverek’te genel olarak 76 bin öğrencinin olduğunu düşünürsek ulaşabildiğimiz çok az öğrenciden bahsediyoruz ama zaman içerisinde buradaki alt yapıyı da genişleterek yeni mekânlarda hatta kırsal mahallerimize kadar benzer programları oralarda da oluşturmaya çalışacağız, çünkü çocuklarımız ve gençlerimize dönük bu tür çalışmalardır toplumun geleceğini inşa eden bu bilinçle hareket ediyoruz. Bu bağlamda şubat ayı Değerler eğitimi konumuz Adalet ve özellikle de büyük bir toplumsal yara haline dönüşen Madde Bağımlılığıyla ilgili de zaten sürekli bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bununla ilgili çocuklarımız ve gençlerimizi korumaya yönelik bilinç oluşturmak açısından çabalar içerisindeyiz, şubat ayı eğitimlerimizde özellikle programa katarak daha etkili daha kalıcı bir eğitim oluşturmaya çalıştık Adalet kavramı ise özellikle toplumsal yaşam açısından gençlerimizin çocuklarımızın derinlikli olarak kişiselleştirilmesi gereken bir kavram Kitabı Kerimimiz dinimiz inançlarımız adaletin toplumsal yaşamın en güçlü harcı olduğu bize çeşitli ayetlerde peygamberimizin örnek rehberlik edecek yaşamında hep merkezi değer olmuştur. Biz bunu da çocuklarımıza bu bilinci de vermek istedik, bu konuda Milli Eğitim Müdürlüğü RAM Merkezinde Görevli Öğretmenlerimizden faydalandık bu çalışmadan dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ ’dedi.

Siverek siverek son haber Siverek haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler