Bir Sıraya 5 Öğrenci

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi kalfalar mahallesinde 140 öğrenciye 2 derslik ilkokulda bir ücretli öğretmen eğitim veriyor.

Bir Sıraya 5 Öğrenci
Advert

70 öğrencinin eğitim gördüğü sınıfta 4-5 öğrenci aynı sırada oturuyor. Elektrik ve suyun bulunmadığı okulda sağlıklı eğitim veremediğini belirten okul öğretmeni Mustafa Demirböken, " Şu anda sınıfta 70 öğrencimiz eğitim görüyor, 70 öğrencimiz ise aileleri ile birlikte tarım işçiliğindedir, tek öğretmen olarak eğitim vermeye çalışıyorum, sınıf çok kalabalık olduğu için doğru düzgün eğitim veremiyorum, yetkililerden bu sorunun çözülmesi ve okula öğretmen göndermelerini istiyoruz" dedi.

Aynı sırada beşerli oturan öğrenciler ise çok sıkıştıkları için ders işleyemediklerini belirtti.

Konuyla ilgili İlçe Milli Eğittim Müdürlüğü yetkilileri yaptığı açıklamada, söz konusu okula ders yılının başlamasıyla birlikte üç öğretmen görevlendirildiği, görevlendirilen öğretmenlerin görev yerlerine gitmediklerini belirtti. Yeni bir görevlendirmeyle okula üç yeni öğretmenin başlama yazısını yazdıklarını belirten yetkililer, önümüzdeki günlerde öğretmen açığının giderileceğini belirtti.

Siverek okul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı