BU ZULÜM NEREYE KADAR.!!

Yazarımız Celal Özaydın yazdı

BU ZULÜM NEREYE KADAR.!!
Advert

Allah’ım rahmetini Tahir Elçi’den ve katıldığı ‘Alacaklılar

Kervanından’ esirgeme.. Ailesine sabr-ı cemil ve Halkımıza metanet ver. Cümlemizi azgın şerlilerin her türlü lanetli tuzaklarından emin kıl.. Amin.

Tarih, kendi geleceğini ötekinin sürgünü, soykırımı ve bilumum imhası üzerine kurgulayanların helak hikayeleriyle doludur..

Siz Ey insanlar.. Ey herkesler.. Ey Türkiye toplumu..

Yahut kör, sağır ve dilsizler..

Halen vicdanlar kurumadıysa, kalpler taştan bile daha sert hale dönüşmediyse bakın biz biçareler, hepimiz topluca gözlerinizin önünde haklı/haksız fark etmeksizin sinsi bir soykırımla dağlarımızda, ovalarımızda, mahallelerimizde, sokaklarımızda ve son liman evlerimizde yüzyıllardır ve yine; ama hak hukuk diye diye, bu ateş siz-biz ayırmıyor diye diye, fakat ölmeyelim hiçbirimiz diye diye, barış diye diye, doğa kültür miras yok olmasın diye diye ve son nefesimizde bile adalet diye diye yüzyıllardır ölüyor / öldürülüyoruz..

Şahitliğinizde hikâyemiz katliamlar ve sürgünler trajedisi kıskacında darmadağın, perperişan bir vaziyet aldı. Edebiyatımız matem çınarına, müziğimiz ağıtlar senfonisine, geleneğimiz yas kültürüne döndü.. Sineye çekebilecek hiçbir kırıntıya dahi yer bırakmadınız..

Tüm kredileri sıfırladınız ve şerhlerle dolu, envai çeşit yamuklukları içkin, sömürümüzden başka hiçbir bir anlamı olmayan tek teklerle dolu kardeşliğinizin kırkı da çoktan çıktı.. Nesillerimize intikal eden küslük meşrebinden başka, kin ve nefret mezhebinden başka sizlerle ortak bir yanımız da kalmadı.. Bir şey bırakmadınız.. Eğer dibi de kalmadı.. Çaresiz tükeniyoruz..

Sizler bizleri ayırdınız, sömürdünüz, asimileye koyuldunuz, her seferinde aldattınız ve yetmedi tıpkı İblis gibi hem kendinizi bizden üstün görmeye kalktınız hem de İblis’in hür iradesiyle işlediği suçunu Allah’a atmaya yeltenmesi misali sizde bilateşbih hep suçunuzu başkasına atmaya kalkıştınız. Ayan beyan iftiracı münafıklığa meskûn oldunuz. Ekini de nesli de hep ifsadettiniz.. berbadettiniz..

Sayenizde neslimizin bünyesinde türlü sendromlar.. Onanması güç tahribatlar.. Gerçi şimdi takat da kalmadı, mecal de kalmadı ve neredeyse gerek de kalmadı talana dönen hal-i pür melalimizin her birini saymaya..

Yeter artık..

Tüm zulmünüzle düşün yakamızdan, çıkın kaderimizden bizim..

Sahi ne oldu insanlığa..

Ar damarlarımız mı kurudu.. Sinelere düşen acıları, yıkılan ocakları, kanatları kırılan yürekleri daha ne kadar gafilce seyrededuracağız. Bu hayasız akın daha ne zamana kadar tüketecek bizleri..

Şu çatışma kıyamet neden durmaz..

Hacivat ve Karagöz(!)cülük oynamaktan bıkmayan, usanmayan siz ey tüm muktedir bedbahtlar, bakın bu ateş hepimizi yakıyor. Adına ‘şehit’ denince ölen askerlerin, polislerin katledilmesi mubah hale gelmiyor, meşrulaştırma kılıfları ölen canları örtmüyor ve onları yitirilen masumlardan başkası olmaktan da çıkarmıyor. Bunu tüm kalın kafalarınıza iyice koyun. Yine ‘etkisiz hale getirildi’ demekle ya da ‘terörist’ demekle Kürt çocuklarının katledilmesi de mubah hale gelmiyor, el hak tüm meşrulaştırma kılıfları yine aynı şekilde ölen canları örtmüyor. Bunu da tüm vampir iştahlı kafatasçılarınıza, iğrenç politik kumarbazlarınıza ve tuzu kuru şakşakçı sürü yığın toplumunuza kayıt düşmeli. Er ya da geç bu işin sonu bütün bu gerçekleri anlamaktan geçiyor. Adına ne denirse densin ve hangı taraftan olursa olsun bu kirli kavgada yitirdiğimiz herkes haksız yere ölüyor ve öldürülüyor, katloluyor ve seksen milyonun hepsi bu işin sorumlusuyuz. Birbirimizi de kimseyi de ebediyete kadar kandıramayacağız.

İçimizde duası kabul olacak bir günahsızda mı yok.. Arzuhalimize amin deyip Allah için kızacak ve bu lanetli ölüm havasını bozacak birilerimiz çıkamayacak mı hiç.. Büyüksüz mü kaldık, eşrafsız mı, akilsiz mi, ihtiyarsız mı.? Hiç mi kimsemiz kalmadı..

Ayıptır, Zulümdür, Vebaldir..

 Utanın, Utanalım..

Ey tüm insaf sahipleri, Ey Halk, Ey Halklar;  ne olur artık acı gerçeğin hakkaniyetini görmezden gelmekten vazgeçin. Temele inin, meselenin kökünü bulup görün ve dürün asıl defteri, ortaya çıkaralım eğriliğe dair her ne varsayı.. Sonra duralım hep beraber hakikatin arkasında en onurlusundan. Ortamı, iradeyi ve idareyi boş bırakıp(!) meydanı rahmetsiz tarafgir gürültücülere teslim etmekten vazgeçin artık ve  kendinize, topluma dürüştçe bir şey söyleyin, bir şey yapın, bir çareye koyulun, bir kere de siz hepiniz en tepeden en alta kadar beraberce barış deyin.. Memleketin batısından da tarihe numune sadedinde de olsa bir barış sesi yükselsin artık. Bu sessizliğinizi kırın, bu utancı bırakın artık..

Alkışlarınız, şakşaklarınız olmazsa üzerimizden devlet silindiri sizin namınıza geçmezdi / geçemez. Senin(!) için deyip beni(!) öldüremezdi.

Şu tabularınızı bırakın da bataklığı görün artık.

Mazlum Kürt Halkı olarak yüzyıllardır kabul görmemekte, ezilmekte, horlanmakta ve gasp edilmekteyiz. Öz vatanımızda devletsizliğin, korumasızlığın soğukluğunu vurmadığımız kıyı kalmadı.. Yitirmediğimiz yiğitler kalmadı, Büyükler kalmadı, Şeyhler kalmadı, Üstatlar kalmadı, Tahir Elçiler kalmadı..

Halen göremeyecek misiniz.?

Zulüm, inkâr ve katliam envai çeşit  necasetiyle  bizi eşiklerimize kadar  sarıp sarmaladı ve her yanımızı kuşattı.. Cinnet neredeyse mubahımız oldu, isyan/travma artık kaderimiz oldu siz farkında bile olmak istemezken.. Daha dün Roboski de masumların ahı arş-ı alaya dayandı aşa giden 14’lüklerimiz bineklerine yük olup parça parça dönerlerken.. Ve anne bağrımız nostalji yalan edebi nağmelerinizdeki gibi değil, ikiyüzlü Filistinci ajitasyon selinizdeki gibi de değil bilakis sahici hançerlerle gerçekten de parçalanırken hepimizin de altında kalıp yerle yeksan olacağı kıyamete daha ne kaldı biliyorsunuz.

Ey Müslüman Türk diye bilenler, bilenenler ve övünenler..

Fil sahiplerinin Ebabillerin küçücük nefesleriyle helakındanda mi korkmuyorsunuz..

Yoksa Allah dahi (hâşâ) Kürd’ün Allah’ı değil mi sanıyorsunuz. Sizin tarafınızı tutacak ve sizi ilânihaye kayıracak bir Allah’ımı tapınılmaya layık görmeye yeltenecek oranda Yahudileşip yolu savsakladınız. Halkın devletini, halkın erkini çepeçevre kuşatıp gaspeden bu zulüm çark’ın ifsadi ideolojisiyle daha ne kadar bulandıracaksınız hurafe resmi di(y/l)anet inancınızı? Daha ne kadar kör/sağır/dilsizce sukut-u destek eyleyeceksiniz..

Gemi fırtınaya tutulurken de mi ihanetinizi, kininizi ve tüm zehrinizi bırakıp sadece Allah’a adaletle(tüm alanlarda herkesin resmi ‘anayasal’ eşitliğini benimsediğinizi) dua(kabul) etmeyeceksiniz.. Bizi karaya çıkarırsan sadece Sana(herkesin ve Kürtlerin hakkını hukukunu bir tek hakkaniyetle savunacak) secde edeceğiz demeyecek misiniz?.

Egemenliği ilelebet size hasreden hakimiyet(gasp) putunuzu ne zaman terk edeceksiniz..

Bir çığlık mı?. Tufan mı?. Rüzgar mı?.Neyi zorluyorsunuz?

 Alan Kurdi’nin ve kanadı kırık tüm alacaklıların intikamı nasıl olacak sanıyorsunuz.. Allah, devletsizlerin Padişah’ı değil mi sanıyorsunuz.. Mazlumun bedduasından daha güçlü bir silah mı var zannediyorsunuz..

Helaki fırtınadan gelecek dalgaların altında kalmayanımız mı olacak sanıyorsunuz. Yoksa Uhdudi ateşin yalnızca Allah’a eğilen Kürdistan dağlarını kavurmakla sınırlı kalacağına hükmedecek kadar ilahi akideden mi saptınız. Bu akıl tutulması nedir, basiretiniz mi bağlandı, dini ve Allah’ı mı terk ettiniz. İsrail oğullarının dönek torunlarıyla ‘aşağılık maymunlar’  yarışına mı koyuldunuz..

Ne oldu sizlere..

Sormayacak mısınız; acaba daha dün ‘beni oğlumdan önce asın’ diye ricada bulunma zulmüne dahi düçar kılınmış Kürt Teali Cemiyeti başkanı Seyyid Abdulkadir’in halkına halen daha evlat acısı üzerinden hangi hiza verilmeye çalışılmakta.!

 Hiç merak etmeyecek misiniz? Bugün Cizre’de bu halkın 12 yaşındaki çocuğunun günahsız cesedini defnetmeye dahi aman vermeyerek, onu derin dondurucuda bekleyip kahrolmaya mecbur kıldıklarınızdan daha ne istiyoruz diye. Yoksa engelli annesini hastaneye götüremediği için intahar eden 55 yaşındaki ‘reşid eşraf’ Emin Öz’ün vebaline, ahına ortak olmayanımız mı var sanıyorsunuz. Bu devirde gözü dönmüşçesine katliam tehdidi savurarak kimi hangi gerekçelerin arkasına saklanarak sindirmeye kalkışıyorsunuz. Bu zayıflıkla kör ufku daha ne kadar zorlayacağız demek de mi yok..

Oysa daha dün dolaylı desteğinizle Akdeniz de ölüme yolculuk yapmak zorunda bırakılan mülteciler için dünyaya kızan siz tiksinti ucubeleri değilmiydiniz.. Ve bugün de aynı mülteciler üzerinden tamah ettiğiniz kumarın bukalemunları vahametinizden bile utanmayanlarda yine aynı sizler değilmisiniz..

 Putlarınızın vesayetinden biz halkın sayesinde her kotardığınızda dönüp bizim için yaralarımıza dokunup bir tek eksik etmediğiniz ve sınırlı kaldığınız timsah gözyaşlarınızla lanet olun dünyamızdan.. Çıkın zihniyetimizden.. çıkın vicdanlarımızdan.. çıkın necasetinizin bulaştığı her şeyimizden..

Yurtta sulh cihanda sulh kalkanının arkasına saklanan tüm kör fareler; yeter artık tüm yalanlarınızla, sevabınızla uzak olun bizden ve bütün insanlıktan..

Bin defa yuh olsun  size ve iki yüzlü insafınıza, ikiyüzlü kardeşliğinize, ikiyüzlü her şeyinize..

                                                   

                                                                                                                     

  Celal ÖZAYDIN                                           

Celal Özaydın yazıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali emre tekin     0000-00-00 Yuregine saglik...kalemin daim olsun celal abi...
Ali emre tekin     0000-00-00 Yuregine saglik...kalemin daim olsun celal abi...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler