Çek Cumhuriyeti Bağımsız Kurdistan’a Sahip Çıktı

Cumhurbaşkanı Milos Zeman, Pazar günü (bugün) TV Prima’da katıldığı bir programda Bağımsız Kürdistan’ın ortaya çıkmasının sadece bir zaman meselesi olduğunu söyledi.

Çek Cumhuriyeti Bağımsız Kurdistan’a Sahip Çıktı
Advert

Milos Zeman Çek Cumhuriyetini ziyaret eden Kurdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’ye ”Siz İŞİD’le mücadele de sembol isimsiniz. Önünüzde saygıyla eğiliyorum.” demişti.

“Er yada geç Kürdistan’ın bağımsızlığını ilan edeceğine inanıyorum” şeklinde görüşlerini dile getiren Cumhurbaşkanı Zeman Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesut Barzani ile görüştüğünde, Barzani’nin kısa süre içerisinde bir referandum ilan etmeye hazırlandığını söylediğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Zeman programdaki söyleşide Türkler ile Kürtler arasındaki savaşa da değindi ve “Düşmanımın düşmanı dostumdur” şeklindeki deyime atıfta bulunarak, Türklerin Kürtlere olan düşmanlığı nedeniyle, Türkiye’nin IŞİD karşıtı savaşta tereddütler yaşadığını” vurguladı.

Türkiye’nin gücünü göstermek istediğini, ancak kimsenin yardımcı olamayacağı bir hata yaptığını belirten Cumhurbaşkanı, Türk savaş uçaklarının Salı günü Rus Su-24 bombardıman uçağını düşürmesi olayına atıfta bulunarak, Türk hava sahasının 17 saniye gibi kısa bir zaman diliminde ihlal edildiğini, bu nedenle Rus pilotun Suriye bölgesine geri dönmesi için 10 kez uyarılmasının mümkün olamayacağını” vurguladı.

 

Kürdistan Çek Cumhuriyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler