Ciwan Haco: Peşmerge Kürdlerin ve Ortadoğu barışının teminatıdır

Peşmergelere moral ziyaretinde bulunan dünyaca ünlü Kürd sanatçı Ciwan Haco, Peşmerge'nin Kürtlerin teminatı olduğunu söyledi. HDP'ye de çağrıda bulunan Haco, Çözüm yolunu mecliste aranması gerektiğini söyledi.

Ciwan Haco: Peşmerge Kürdlerin ve Ortadoğu barışının teminatıdır
Advert

Haco, Musul iline bağlı Mahmur cephesinde IŞİD'e karşı görev yapan Peşmergeleri ziyaret etti. Haco, Kutsal Kürdistan toprağını savunan Peşmergeye moral vermek için ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Her yıl bu tür ziyaretleri yaptığını hatırlatan Haco, Erbil temasları kapsamında 1988 yılında bestelediği bir şarkısına klip çekeceğini aktardı.

Haco, Türkiye'deki çatışmaların ve şiddetin sona ermesi gerektiğini ifade ederek, "Kürt meselesi silah olmadan barışçıl ve demokratik yollarla çözülmelidir. Kürtler ölümlerin olmadığı bir atmosferde haklarına ulaşmalıdır" dedi.

Haco, "Çatışmalar ve öldürmelerle sorun çözülmez, insanların ölümünü kim ister? HDP, bu kez 59 milletvekiliyle meclise girdi, çözüm yolunu orada aramalıdır. AK Parti hükümeti de onları muhatap alarak yasal yollarla Kürtlerin haklarına kavuşmasını sağlamalıdır" değerlendirmesinde bulundu. Batı Kürdistanlı (Rojava) sanatçı Ciwan Haco (58), Almanya'da yaşıyor.

NerinaAzad

Ciwan Haco Peşmerge Kurdler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi