Çiyager’e Linç Girişimi

"Çiyager" olarak tanınan şarkıcı Mehmet Karakuş, bugün Diyarbakır’da, evinin önünde saldırıya uğradı.

Çiyager’e Linç Girişimi
Advert

Alınan bilgiye göre, dün bazı gazetelerde HDP'yi eleştiren açıklamaları bulunan Karakuş, sabah erken saatlerde Yenişehir ilçesi Toplu Konutlar’daki evinin önünde bazı kişiler tarafından darbedildi.

İki kolu ve el bileğinde kırık bulunan Karakuş, kaldırıldığı Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Konuşmakta güçlük çeken Karakuş, ameliyatın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin HDP'li olduğunu söyleyerek, "Saldıran 6 kişinin içinde tanıdığım kişiler de vardı. Daha önce de bu kişilerden tehdit aldım" dedi.

HDP'den henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Saldırıya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.

Sosyal medyadan tehdit

Mehmet Karakuş, dün Star gazetesine yaptığı açıklamada, ömrünü PKK ve aynı siyasi çizgide hareket eden partilere hizmet etmekle geçirdiğini söylemişti.

Sanatçı, “HDP bizi kandırdı, uyanın artık” manşetinden sonra sosyal medya üzerindenn tehditler almıştı.

Çiyager, “Beni daha öncede tehdit etmişlerdi, ancak son açıklamalarım belli ki çok rahatsız etti. Beni ihanetle suçlayıp tehdit edeceklerine, oturup Kürtlere verdikleri zararı düşünsünler. Önce kendilerini gözden geçirsinler” demişti.

Star’a söylediği sözler

Sanatçı, Star’a yaptığı açıklamada, "Son birkaç ay öncesine kadar HDP'liydim, bu topluma yapılanları görünce artık bir noktadan sonra uyanmak zorundasınız. Geç de olsa uyanmak ve o gördüğünüz gerçekleri topluma da göstermek zorundasınız" ifadelerini kullanmıştı.

PKK'nin Kürt kültür, inanç ve geleneklerini yerle bir ettiğini anlatan Çiyager, şunları belirtmişti:

"Bir toplumu ayakta tutan temel yapı aile mefhumudur, ancak bu gün HDP ile PKK bu mefhumu tamamen yok ediyor. Aile olmasa toplum olmaz, PKK'nın talimatıyla kurulan ve HDP'nin arka bahçesi olan Özgür Kadınlar Kongresi (KJA) en büyük aile düşmanıdır."

HDP için ‘dullar partisi’ benzetmesi

Çiyager, “Yüzlerce kadın KJA yüzünden eşlerini, yuvalarını terk etti. HDP adeta bir dullar partisi oldu. Özgürlük adı altında kadını kocasından boşuyorlar, sonra ona, artık sen özgürsün diyorlar. İstediğin her şeyi yapabilirsin diyorlar” demişti.

Kendisi de eşinden boşanan Mehmet Karakuş, durumuyla ilgili olarak şunları dile getirmişti:

“14 yaşındaki küçük kızım bana ne diyor, baba siz boşandığınız gün öyle içim acıdı ki, o günden beri sigara içmeye başladım. Ne kadar acı bir durum… PKK/DBP ve HDP kendi insanlarına acımıyor. Eşime sürekli KJA'da işe başlaman için boşanman gerekiyor baskısı yaptılar, özgür olup bizimle olman için boşanman gerekiyor dediler. Bu vicdansızlıktır, zalimliktir.”

Sanatçı, eleştirileri nedeniyle PKK tarafından yargılandığını da öne sürmüştü.

Rûdaw

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail     2016-01-29 Türkeşçiler ya sev ya terket diyorlardı. BDP liler ya sev ya geber diyorlar. Kim kimden daha faşist ben anlamadım
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler