Darbenin Özü

Muhammed Kıyam Manulboğa (Misafir Yazar)

Darbenin Özü
Advert

Balyoz ve Ergenekon davasında PDY mensubu hakim/savcılar tarafından tutuklanan ve hüküm yiyen aralarında eski Genelkurmay Başkan'ı Yaşar Büyükanıt'ın da bulunduğu Generaller ve üst düzey Ordu komutanları 17-25 Aralık olaylarından sonra Hükümetin atadığı Hakim/savcılar tarafından tahliye ve beraat edilmiş, Yargıtay tarafından tahliye ve beraatları onanmıştı. Böylece, ordu içerisinde milli duygular kabarmış, Fetullah Gülen'e karşı nefret/kin, Erdoğan ve hükümetine karşı ise yakınlık ve sempati artmıştı.

Gülen hareketinin darbeye kalkışmasıyla Erdoğan'a yakın olan generaller ve subaylar Gülen'e olan kin ve nefretlerinden ötürü Erdoğan'ın yanında yer aldılar, darbe ordunun tamamının tasvip etmediği bir girişim olduğu için, kalkışma başarısız oldu.

Unutulmamalıdır ki ordunun tamamının tasvip ettiği bir girişim olmuş olsaydı ve ordu tüm karargâhları ile darbeye kalkışsaydı bugün darbe karşıtı açıklamalarda bulunanlar, evlerinden bile çıkamayacaklardı.

Halkın tamamının sokaklara çıkması bile fayda vermeyecekti. Şu anki subaylar ve paşalar Erdoğan'ın karakaşına, kara gözüne hayran oldukları için değil Feto'ya olan düşmanlıklarından ötürü Erdoğan'ın yanında yer aldılar. Aynı durum Feto'nun yanında yer alan generaller, subaylar ve astsubaylar içinde söz konusu Feto cemaatinin geçmişine ki 64 yaşında kendi cemaatine mensup generalleri olsun, Erdoğan'a olan kininden ve İslam’a olan düşmanlıklarından ötürü Feto'nun yanında saf tutan generaller, subaylar ve astsubaylar da var.

Velhasıl orduya güven olmaz, şu anda medyada kahraman gibi gösterilen bazı general, subay ve astsubaylar TSK'nın hükümetle çıkarları ters düşerse tekrar Erdoğan'ı devirme planları yapabilirler. Bu olasılıkları göz ardı etmemek gerekir.

 

Vesselam...

Siverek Darbe
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler