Demirtaş: Barzani Kürt devletinin lideridir

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Kürtlerin lideri olarak tanımladığı Mesut Barzani’nin bölgede politik bir etkisinin olduğunu dile getirdi.

Demirtaş: Barzani Kürt devletinin lideridir
Advert

Sputnik News’te yer alan bir haberde, Selahattin Demirtaş’ın katıldığı bir konferansta yaptığı konuşmada “Mesut Barzani’nin Kürt devletinin lideri olduğunu ve bölgede çok önemli bir rol üstlendiğini" dile getirdiği ileri sürüldü.

Haberde, kısa bir süre önce HDP Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana’nın, “Mesut Barzani’nin Bağımsız Kürdistan için attığı adımların karşısında duranların, Kürdistan’ın Peşmergelerinin ve savaşçılarının karşısında durduğunu” şeklindeki sözlerine de atıfta bulunuldu.

Haberde, Türkiye hükümeti ve devletinden şikayetçi olan, devletin Kürtlerin haklarını ayaklar altına aldığını ve sivil halkı katlettiğini dile getiren Demirtaş’ın “AKP’nin Kürt sorununu çözmek için hiçbir projesinin olmadığı” şeklindeki görüşlerine yer verildi.

Kürdistan Barzani
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
zulfi     0000-00-00 Hani hain di Sn Baarzani. Ne oldu simdi Kürdistan'in baskani olarak kabullendin Sn Demirtas ??
Diyarbakır     0000-00-00 Azcık aklını başına devşir.üç beş marjinal solcunun arkasına takılıp bahçeli edasıyla herşeye hayır deme. Kürdistan halkı son derece mütedeyyin bir halk olduğu için başındakileri de mütedeyyin görmek ister. Berzani hareketini güçlü kılan yanı da budur. Ülema ve meşayih ile kalkar oturur. Bırakın Ertuğrul ve Figenin arkasında dolaşmayı, bunların bütün politikaları yıkıma endeksli. Bizi biz yapan değerlerimiz sadece dile indirgememek lazım. Değerler bir bütündür. Biri diğdri olmadan olmaz.
İsmail     0000-00-00 Aferrin sana şöyle hizaya gel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi