Eğitim Bir Sen'in düzenlediği İlmihal sınavında dereceye girenler ödüllendirildi

Eğitim Bir Sen Siverek Temsilciliğinin organizasyonunda gerçekleştirilen ‘İlmihal yarışmasında’ dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Eğitim Bir Sen'in düzenlediği İlmihal sınavında dereceye girenler ödüllendirildi
Advert

Eğitin Bir Sen tarafından beş aydır çalışmaları yürütülen ve 6 Martta ilçenin çeşitli semtlerinde bulunan 20 okul 450 salonda 550 gönüllü öğretmenin katılımıyla gerçekleşen İlmihal sınavında ilk ona giren öğrenciler için ilçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik merkezinde ödül töreni düzenlendi.

Törene İlçe Kaymakamı Dr. Vural Karagül, Ak Parti İlçe Başkanı İlhan Çelik, İl Müftüsü İhsan Açık, Belediye Başkan yardımcısı Hasan Postacı,  Eğitim Bir Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu çok sayıda vatandaş ve öğrenci katıldı.

Program okunan Kur'an tilaveti ve Selamla konuşması sonrasında ilmihal yarışması için yapılan çalışmaların içinde yer aldığı bir slayt gösterisi ile başladı. Eğitim Bir Sen Siverek Temsilcisi Fikret Aslan parçası programa katılan herkesi selamlayarak bu çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti. Aslanparçası “ Eğitim Bir Sen cesaret örnekliği ile doludur, 28 Şubat soğuğunda savunan adama boncuk boncuk ter akıtıldığı dönemleri biliyoruz, 28 Şubat sürecinden sonra, maalesef Kur’an kurslarımızın imam hatip okullarımızın kapatılmasını gördük, sonra kız kardeşlerimizin, bacılarımızın üniversite ve okul kapılarında sırf inançları gereği başörtülü oldukları gereğiyle okulların kapılarından içeri alınmadığını gördük, bunları gördüğümüzde hayıflandık ve niye daha önce kurulmadık diye, ama yine o zor zamanda dahi dik durmasını bildik ve Allah’a şükürler olsun ki bu dik duruşumuzu koruyarak bugünlere geldik” dedi 

Yapılan protokol konuşmalarının ardından kız öğrencilerden oluşan ilahi korusu katılımcılara kısa bir ilahi konseri verdi, seslendirilen ilahiler ardından ilmihal sınavında ilk ona giren öğrencilere katılımcılar tarafından ödülleri verilerek program son buldu.

Program sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Ak Parti İlçe başkanı İlhan Çelik “ Eğitim Bir Sen tarafından çok güzel bir program yapılmış, kendilerini tebrik ediyorum, ilçemiz için çok önemli bir çalışma olarak görüyorum, gençlerimiz bu sayede kendi din ve diyanetini öğreniyor. Tekrardan Eğitim Bir Sen sendikasını tebrik ediyor ve inşallah bu gibi çalışmaları çoğalmalarını diliyorum” dedi

Siverek Siverek Haberleri Siverek son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi