Erbil’den Kamışlo’ya: Yanınızdayız

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, her durumda Rojava halkının yanında olacacaklarını belirterek, “Teröristlerin geleceği yenilgi ve yok olmaktır” dedi.

Erbil’den Kamışlo’ya: Yanınızdayız
Advert

Başkan Barzani, dün Rojava’nın (Suriye Kürdistanı) Kamışlo kentinde meydana gelen saldırılarla ilgili bir mesaj yayımladı.

 

Başkanlığın resmi sayfasından yapılan açıklamada, “Teröristlerin düzenlediği bu çirkin ve korkaça  saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

 

“Her durumda Kamışlo ve Rojava’daki kardeşlerimizin yanında olacak ve onları destekleyeceğiz” diyen Barzani, “Kürdistan Bölgesi ve ilgili kurumları Kamışlo’daki terör eyleminde yaralanan ve mağdur olan kişilere her türlü yardımı yapmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Barzani’nin Kürdistan ve Rojava halkını yanısıra patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı dileğinde bulunduğu mesajında, “İnsanlık düşmanı teröristlerin yapığı çirkin ve korkakça eylemler, sabırlı milletimizin iradesini daha da güçlendirecektir” ifadelerine yer verildi.

 

Kürdistan Bölgesi Başkanı, “Teröristleri bütün suçlarının bedelini ödeyecektir. Onların geleceği yenilgi ve yok olmaktır” dedi.

 

Kamışlo kentinde dün gece peş peşe gerçekleşen patlamalarda 17 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı.

 

Rojava saatiyle 22.05’te Kamışlo’nun Wusta Mahallesi’ndeki Miami Lokantası ile Seyahi Mahallesi’ndeki Gabriel Lokantası’nda patlamalar gerçekleşti.

 

Patlamalarda 17 kişi hayatını kaybederken, yaklaşık 30 kişi de yaralandı.

kaynak: rudaw

barzani
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail     0000-00-00 Helal olsun sana Kürd halkinin gerçek lideri. Bunlar(pkk,pyd) sana ihanette,iftirada,karalamada sinir tanimazken seni gerici ve yobaz ilan ederken sen onlara her türlü yardimi yapmaya hazir olduğunu söyluyorsun. Bunlar buna değmez ama liderlikte böyle bişey olsa gerek.Haysiyetleri varsa sayin Barzaniden özür ve af dilemeleri lazim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler