Erdoğan HDP'lilere hakaret etti, Zana için "Gelmesine gerek yok" dedi

Erdoğan, HDP Ağrı milletvekili Leyla Zana’nın randevu talebi konusunda, “Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul sözkonusu olmaz” dedi.

Erdoğan HDP'lilere hakaret etti, Zana için
Advert

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP Ağrı milletvekili Leyla Zana’nın randevu talebi konusunda, “Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul sözkonusu olmaz” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul’da, Cuma namazı çıkışında medyanın sorularını yanıtladı.

HDP'li milletvekillerinin açlık grevini değerlendiren Erdoğan, şunları söyledi:

"Bu oyunlara asla gelmeyiz. Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da. Bunların yeri parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi hareket ediyorlar. İş tam tersine dönmüş vaziyette."

Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmediği iddiasına ilişkin ise, "Sevgili arkadaşlar, bunların hepsi yalan. Bir kere orada sürekli olarak ambulans var ve dün zaten bakanımız da açıkladı. Açıkladığı andaki sayılar, 5-6 ambulans orada bekletiliyor" ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Leyla Zana ile görüşmesi konusunda ise, şöyle konuştu:

"Önce şunu söyleyeyim, burada birinci derecede bir defa yeminini yapması lazım. Parlamentoda yemini yapmadıktan sonra zaten böyle bir kabul sözkonusu olmaz. Ancak geçenlerde, yanındaki danışmanı ya da özel kalemi bilemiyorum, özel kalemimi arayarak söylediği bazı şeyler var, yani eğer kendisi görüşmelerini bu başlıklar altında düşünüyorsa zaten gelmesine de gerek yok" diye konuştu. (Ajanslar)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler