Erdoğan: Türk, Müslümanları ifade eder!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk, belli bir kavmin adı değil tüm Müslümanları ifade eden bir isimdir" dedi.

Erdoğan: Türk, Müslümanları ifade eder!
Advert

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde Kut-ül Amare zaferin 100. yılı programında bir konuşma yaptı. 

Batı medeniyetinde Türk, belli bir kavmin adı değil tüm Müslümanları ifade eden bir isim olduğunu söyleyen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Dünyada 200 milyonun üzerinde bir varlığa sahip Türkçe konuşan toplumlar denince de akla önce bizim milletimiz gelir. Millet olarak temsil ettiğimiz bu geniş algının gerisindeki büyük mücadeleyi ve fedakarlıkları çok iyi görmek, çok iyi değerlendirmek ve idrak etmek mecburiyetindeyiz. Ülkemizde maalesef, nesillere bu büyük fotoğrafı gösterecek bir tarih anlayışı mevcut değil.” 

Erdoğan ayrıca, “Maalesef biz resmi tarihimizi yıllarca tam da İngilizler’in istediği gibi düzenledik. Birinci Dünya Savaşı'nın her cephesinde, başta İngilizler olmak üzere düşmanlarımızın öfkeyle, dostlarımızın ümitle ama tüm dünyanın şaşkınlıkla takip ettiği bir mücadele ortaya koyduk.

Ateşkes anlaşması imzalandığında Osmanlı Ordusu tüm cephelerde savaşmaya devam ediyordu” diyerek, şunları ekledi:

“Bizim bu dönemde başımızı yakan, klasik sorunumuz olan cephede kazanıp masada kaybetme işidir, yani diplomasi eksikliğidir” dedi. 

Rudaw

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Misafir     2016-12-07 Erdoğan'ı toplum nezdinde ırkçı göstermek için çarpıtmanın anlamı yok. Erdoğan bunu kendi düşüncesi olarak değil batı medeniyetinin algısı olarak ifade ediyor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler