Erdoğan'ın 1128 akademisyene söylemediği kalmadı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu'daki çatışmalara karşı bildiri imzalayan akademisyenleri "mandacı" biz zihniyete sahip olmakla suçladı. Bu kişilerin, "Türkiye'ye ihanet içinde olduğunu biliyoruz" dedi.

Erdoğan'ın 1128 akademisyene söylemediği kalmadı!
Advert

Ankara'da büyükelçilere hitap eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Güneydoğu illerindeki çatışmaların son bulması için dün 1000'i aşkın imzayla ortak bir bildiri yayımlayan akademisyenleri sert sözlerle eleştirdi, 'ihanet içinde' olmakla suçladı.

"Kendilerine güya akademisyen, araştırmacı unvanı yakıştırmış bir güruh çıkıyor. Terör örgütünün eylemelerine karşı vatandaşlarını ve topraklarını savunan devletimize dil uzatıyor. Neymiş efendim, hak ve özgürlükler ihlal ediliyormuş. Evet terör örgütünün eylemleri yüzünden bölgede yaşayan milyonlarca vatandaşımızın hak ve özgürlükleri ihlal ediliyor. Bu ihlali yapan devlet değil terör örgütünün ta kendisidir.

'BUNUN ADI MANDACILIKTIR...'

Yollara, köprülere, menfezlere bombalar döşeyerek insanımızın seyahat özgürlüğünü engelleyen terör örgütüdür. Okulları, camileri, kütüphaneleri yakarak; ambulansları, itfaiye araçlarını özel araçları kurşunlayarak vatandaşımıza hayatını zehir eden terör örgütüdür. Evlerin duvarlarını delip insanların yatak odalarından geçen tüneller açarak vatandaşımızın hak ve özgürlüklerini ihlal eden yine terör örgütüdür. Tüm bu gerçeklere rağmen kendilerine akademisyen diyen güruh bildiri yayınlayıp devleti suçluyor.

Sadece bununla da kalmıyor. Gelişmeleri takip etmek üzere yabancıları ülkemize davet ediyorlar. Bunun adı müstemleke zihniyetidir. Bunun adı mandacılıktır. Türkiye bu zihniyetin ihaneti ile 100 yıl önce de karşılaştı. O zaman da bu ülkeyi ancak yabancıların düzeltebileceğine inanan yine kendilerine aydın diyen mandacı bir güruh vardı. Maalesef Cumhuriyetimizi kurduktan sonra bu müstemlekecilerin gelip yine köşe başlarını tuttuklarını gördük.

Kaynak: Radikal

Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler