FAİLİ MEÇHULLER

Yazarımız Medine Kerpiç ' Faili meçhuller' yazısı ile yakın tarihte gerçekleşen faili meçhul cinayetleri gündeme getiriyor

FAİLİ MEÇHULLER
Advert

Tahir elçiye sıkılan kurşun barışa, özgürlüğe, insanlığa, hak hukuk ve adalete sıkılmıştır. Türkiye'de faili meçhul cinayetlerin ve kayıplarla ilgili net bir bilgi olmamakla birlikte Meclis insan hakları komisyonu bu rakamı 17 bin 500 olarak açıklamıştır. Jandarma istihbarat ve terörle mücadele komutanlığı (Jitem) adı altında 1987 tarihinde, Mardin, Diyarbakır, Silopi ve Batman'da faaliyet göstermiştir. Binbaşı Arif Doğan tarafından kurulmuştur.

PKK ye katılıp daha sonradan itirafçı olanlarında içinde yer aldığı,(İbrahim Babat, Abdülkadir Aygan )bunlardandır. Devletin içinde odaklanmış bir takım kirli ellerden oluşan istihbarat ağlarıdır. Bu organlar birçok aydın, demokrat, düşünür, yazarı yani bu ülkenin huzurunu, eşitliği, insan haklarını, demokrasiyi, gerçekçi bir hukuk anlayışını savunan insanları maalesef ortadan kaldırmıştır.

Musa Anter, Vedat Aydın, Abdi İpekçi, Hrant Dink, Uğur Mumcu, Necati Aydın...

Onların ideolojisine hizmet etmeyen her düşünce, her yapı ve olgu onlar için tehlike unsuru oluşturmaktadır.

Zamanında kendi içinde ki üst rütbeli adamları da kendi elleriyle öldürmüşlerdir. Bu insanlarda halka yakın olan ve şiddeti savunmayan insanlardı...

Orgeneral Eşref Bitlis

Albay Rıdvan Özden

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın vb.

Bu olaylar hiçbir şekilde aydınlatılamadığı gibi her gün bu listeye yenilerini eklediler.

Bugün eğer biz iktidara gelmezsek beyaz Toroslar geri gelir diyen AKP zihniyeti, bizler şunu çok rahat görebiliyoruz ki AKP zihniyeti gibileri var olduğu sürece bu ülke kaostan, bataklıktan hiçbir zaman aydınlığa çıkamayacaktır. Terörle mücadele adı altında birçok bölgede yaşam durdu evler taranıyor çoluk, çocuk, yaşlı demeden insanlar katlediliyor, birçok insan evini, büyüdüğü toprakları terk etmek zorunda bırakılıyor kime hizmet ediyor neden bu masum insanlar öldürülüyor. Bugüne kadar şiddet ve ölümün her iki tarafa da olumlu bir getirisi olmamıştır.

Silvan, Nusaybin, Cizre'de, Derikli, Ankara, Diyarbakır'daki katliamlardan bizzat sorumludur. Türkiye'nin gündeminde sadece kan vardır.

Oysaki bu coğrafyada insanlar kan, gözyaşı, ölüm, baskı ve şiddet istemiyorlar, barış ve huzur istiyorlar.

Şu da görünen bir gerçek ki barış istemeyenler, bundan yararlanan, mazlum halkın kanından beslenenlerdir bu ülkeye her anlamda zarar verenlerdir. Bunun en ağır bedelini Kürdler ödüyor belki ama Türk halkıda bundan nasibini almaktadır.

Özgür basının hür iradesi baskı altında tutuluyor kendi aleyhine işleyen bütün sistemleri çökertmeye, işlevsel özelliğinden kopartılmaya çalışılmaktadır.

Gerçek demokrasilerde bu tür durumların yaşanması söz konusu değildir...

 

Medine Kerpiç/

Medine Kerpiç yazıları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler