Gazeteciler Yeni Açılan Kafede Bir Araya Geldi

Siverek ilçesinin gelişmesi ile birlikte yeni sosyal mekânlar açılmaya devam ediyor

Gazeteciler Yeni Açılan Kafede Bir Araya Geldi
Advert

Siverek ilçesinin gelişmesi ile birlikte yeni sosyal mekânlar açılmaya devam ediyor. Bölgede yaşanılabilir şehirlerarasında bulunan Siverek ilçesinde son zamanlarda açılan yeni iş yerleri ve değişik iş sektörleri ile kendinden söz ettirmeye devam ediyor.

Siverekli genç girişimci Ömer Ayata tarafından geçtiğimiz günlerde Cami Kebir Mahallesi Dr. Fuat kılıç caddesi üzerinde işletilmeye başlanan Pangolin Cafe,  adı ile beraber Siverek halkına sunduğu yeni damak tatları ile kendinden söz ettireceğine benziyor.

Pangolin Cafe işletmecisi Ömer Ayata Siverek’e getirdiği yenilikleri tanıtmak amacı ile Siverek’te görev yapan gazetecilere yeni işletmesinde yemek verdi. Ayata, Siverek’e bir yenilik getirmek amacı ile bu işletmeyi açtıklarını belirterek şunları kaydetti: “Siverek’te giderek bir kafe kültürü yerleşmeye başlamış durumda, buna mukabil ilçenin değişik semt ve merkezlerinde birçok kafe açılmaya başlandı, bundan dolayı çok sayıda kafenin açıldığı günümüzde rekabet bir o kadar zor durumda, ama biz diğer tüm kafelerden ziyade Siverekli hemşerilerimize kafe kültürünün yanında birçok yenilikleri sunuyoruz, bu yenilikler arasında özelikle Pangolin Pizza, Cafe’nin yanı sıra organik malzemelerden hazırladığımız çeşitli menülerimiz bulunmakta, Siverek’te bir fark yaratacağımıza inanıyorum” dedi

Ayata işletmeye verdiği isim hakkında da ‘ Pangolin Pullu hayvanlar takımının pullu memegilleri familyasından olan güney Afrika ile Endonezya’nın bazı bölgelerinde yaşayan nesli tükenmekle karşı karşıya bulunan bir hayvan türüdür. Bende hem bu nesli tükenmekle yüz yüze bulunan bu hayvan türüne destek olmak ve hem de ilçede sıra dışı bir marka oluşturmak amacı ile bu ismi uygun gördüm” dedi

Yemeğe katılan Gazeteci Şükrü Dolaş açılan yeni işyerinin Siverek ve halkına hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, “Genç girişimci Ömer Ayata’nın bu nezaketli daveti için kendisine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten böylesi genç girişimciler gördüğümüzde geleceğe olan umudumuz bir o kadar daha artıyor. Bu gençler ilçemizin yarınlarının iş adamalarıdır ve bunlar zor olmasına rağmen yatırımlarını başka yerlere değil de yaşadıkları, büyüdükleri, köklerinin olduğu şehirlerinde yapmaları bizi bir o kadar daha sevindiriyor ve dediğim gibi geleceğe olan umudumuzu daha da artırıyor. Genç kardeşimiz gerçekten birçok yeniliklere imza attığını gördüm, kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler