Günümüz Mecnun'u Topçu, Leyla'sı Popçu

Yazarımız Halise Çatalkaya yazdı

Günümüz Mecnun'u Topçu, Leyla'sı Popçu
Advert

Birçok kitapta okumuşsunuzdur Leyla ile Mecnun'un hikâyesini veya herhangi bir yazıdan, dergiden ya da bir gazetenin başlığından isimlerini duyup nice zorlukları aşıp halkın diline sakız gibi yapışan bu aşka tanık olmuşsunuzdur.  Herhangi bir mahallenin herhangi bir sokağında herhangi bir satıcının ağzından hokabalı cümlelerle kat kat baklava tadında dinlemişsinizdir bu aşk efsanesini.

Peki, bu aşkı, bu sevgiyi bu kadar popüler yapan, insanların bu iki karakteri sevip saymalarına sebep olan şey nedir? Feride, Ahmet; Suzan, Mahmut değil de neden Leyla ile Mecnun?

Çünkü Mecnun Marmara Üniversitesi'nde besyo okuyan; iri vücutlu, kalın kaslı, uzun sakalı ve saçlı,  1.95 boylarında yakışıklı bir erkekti.  Yani bir nevi günümüzün Murat Boz'u, Gökhan Türkmen'idir. Altında son model arabası olan, üstünde spor elbisesi eksik olmayan ve cebi sıcak olan bir erkekti. 

Leyla ise uzun bacaklı,  olgun dudaklı,  makyajı yüzünden, ojesi tırnağından hiç eksik olmayan günümüz Hadise'si,  Ebru Şanlı vücuduna sahip bir kadındır. 

Leyla, Mecnun’u gerçekten çok seviyordu.  Çünkü Mecnun her defasında ona çok pahalı hediyeler alıyordu ve bu hediyeler hikâyeyi ikinci Leyla eklenince ortaya çıkıyordu. Mecnun, Leyla'nın triplerinden, kıskandırma heveslerinden ve instagram, facebook sayfalarının şifrelerini sürekli değiştirmesinden sıkılıp cepteki Leylalar ile oynaşıyordu.

Bu oynaşmaların asıl Leyla’nın kulağına çıtlatılmasıyla aşkları 'çıt ' diye ayrılma evresine giriyordu. Leyla, bu ayrılıklardan sonra her seferinde " Ay kızlar bugün kampüste bir erkek gördüm çocuk bal bal."cümlesiyle diğer mecnunlarını değerlendiriyordu. Ama her seferinde Mecnun ona aldığı tektaşı hatırlayıp Mecnun 'a bir u dönüşü yapıyordu. 

Mecnun ise kampüsteki birçok Leyla ile aşk maceralarına atlanıp hepsinden çoktan ayrılmıştı ve hiçbirini Leyla kadar güzel bulmamıştır...

Bu aşk hikâyesi bizde böyledir sevgili okur. Biz de ya Mecnun illa topçu, doktor olacak; ya da Leyla popçu veya manken.  Gerisi kurtarmaz.

Eğer kalbiniz onun sevgisi ile bir kere dolmuşsa, ona narin pamuk gibi hasas bir sevgi ile bağlanmışsa kim olursa olsun;  hangi statüde, hangi boyda ya da kiloda olursa olsun gidip Leyla'nızı ya da Mecnun'uzu bulun. Ona dünyanın en güzel mısralarıyla yazılmış içini titretecek sayfalar dolusu aşk mektupları yazın.  Öyle bir kucaklayın ki sevdiğinizi, dünyanın en güzel şarkısı en güzel mısralarıyla dans etsin beyninizde.  Hemen pes etmeyin! Kazanmak için çabalayın,  didinin! Zorluyorsa oturup en temiz sevgiyle bekleyin onu.

Ona telefonunuzdaki sanal alem sayfalarınızın şifreleriyle değil, sözlerinizle, cümlelerinizdeki yüklemlerle güven verin. Cebinizde onun size verdiği temiz aşklar olsun, başka başka sevgiler değil.  Eğer gerçekten onu seviyorsanız içinde bulunduğunuz zamanın dilimine aldanmayıp dünyanın en güzel cümlesiyle sevginizi dile getirin  ve onu nesneleriyle değil,  karakteriyle sevin.

Halise Çatalkaya

Halise Çatalkaya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
bi garip mecnun;     2017-03-09 gerçekten mi marmara besyo okumuş!! üst sınıflardan olsa gerek yok tanırdım..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler