Hayrat Yardım Derneği Suriye'ye 913. Yardım Tırı Gönderdi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde Halep için başlatılan yardım seferberliğinde bir TIR insani yardım malzemesi de Hayrat Yardım Derneğinden geldi.

Hayrat Yardım Derneği Suriye'ye 913. Yardım Tırı Gönderdi
Advert

Suriye’deki iç savaş nedeniyle şiddetli çatışmaların yaşandığı Halep kentinden güvenli bölgelere sevk edilen sivillerin ağır kış şartlarında yaşam mücadelesi vermesiyle birlikte Türkiye genelinde ‘Halep için harekete geç’ sloganıyla kampanya başlatan Hayrat İnsani Yardım Derneğinin 913’üncü yardım TIR’ı Siverek’ten yola çıktı.

Dernek üyelerinin katılımıyla düzenlenen törende açıklama yapan Hayrat İnsani Yardım Derneği Siverek Temsilcisi İbrahim Halil Yılmaz, yüzlerce masum insanın ağır bombardıman altında can verdiğini ve Halep’in ölü bir şehir haline geldiğini söyledi. Yılmaz açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Hayrat İnsan Yardım Derneği olarak biz inancımız gereği başkaları için değil, Allah rızası için bu işlere girişmiş bulunuyoruz. Şuan büyük bir insanlık dramının yaşandığı Halep kentinden göçen mazlumlar için bu sıkıntılı ortamda kardeşlerimizin acısını bir nebze olsun hafifletmek adına Halep için harekete geç diyerek bir kampanya başlattık. Bu kapsamda Hayrat İnsani Yardım Derneği olarak son iki hafta içerisinde 640 TIR yardım sevkiyatı yapma kararı aldık ve bu TIR’ları peyderpey gönderiyoruz. Suriye’deki olaylar baş gösterdiğinden beri 912 TIR gönderdik ve bugün Siverek Hayrat İlim ve Kültür ile Hayrat Yardım Derneği olarak 913’üncü TIR’ımızı göndermek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu suskunluk ortamında bütün insanlarımızın ayağı kalkmış ve Suriyeli kardeşlerimiz için can-ı gönülden çalışıyor. Başta Siverekli kardeşlerim olmak üzere yardım gönderen herkese teşekkür ediyorum”

Dernek gönüllüsü Mustafa Öncül’ün yaptığı duanın ardından yardım malzemelerini taşıyan TIR Siverek’ten Suriye’ye doğru yola çıktı.

Siverek Siverek halep Hayrat Yardım Suriye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı