Kapakları açık bırakılan trafolar tehlike saçıyor

Siverek İlçesi merkez mahallerde, okul önlerinde ve caddelerde enerji sağlayan trafoların kapaklarının açık bırakılması tehlikeye davetiye çıkarıyor.

Kapakları açık bırakılan trafolar tehlike saçıyor
Advert

Siverek İlçesi merkez mahallerde, okul önlerinde ve caddelerde enerji sağlayan trafoların kapaklarının açık bırakılması tehlikeye davetiye çıkarıyor. Söz konusu trafonun kapaklarının uzun bir zamanlardan beri açık bırakıldığını belirten vatandaşlar, önlem alınmasını istiyor. Yol kenarında bulunan birçok elektrik trafosunun kapağı kırılmış durumda. Mahalle aralarında bulunan ve çocukların sürekli oyun oynaması sebebiyle kapağı olmayan elektrik trafoları, tehlike oluşturuyor.

İlçe genelinde ve merkez mahalle araları, çocuk parkı ve okul civarlarında kilitlenmeyen elektrik panolarının tehlike saçtığını söyleyen vatandaşlar, bu duruma müdahale edilmesini bekliyor.

Vatandaşlar bu soruna çözüm amacıyla, değişik yollara başvurduklarını ama bir türlü çözüm bulamadıklarını belirterek. Açık trafo fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşarak seslerini yetkililere ulaştırmayı amaçlıyor.

 

Siverek Siverek son haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Mistik Olmaya Ne Dersiniz?
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi
Deprem Bir Çok Yerde Hissedildi