Kılıçdaroğlu'ndan Beyaz'a özür için tepki

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Beyazıt Öztürk’ün programında yaşananların ardından Beyazın özür açıklamasıyla ilgili, “Kardeşim neden özür diliyorsun sen? Yürek yok mu sende? Cesaret yok mu? Ne özürü diliyorsun? Kimi üzersin sen, ancak üzsen üzsen çocuk katillerini üzersin sen başka kimi üzeceksin?” dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Beyaz'a özür için tepki
Advert

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D’de yayınlanan Beyaz Show’a katılan Ayşe öğretmenin programda söylediği, “Burada çocuklar ölüyor, anneler ağlamasın artık sessiz kalmayın” sözleriyle ilgili Beyazıt Öztürk’ün özür dilemesine ilişkin, “Programı yapan arkadaş da sanatçı arkadaş da özür diliyor. Kardeşim neden özür diliyorsun sen? Yürek yok mu sende? Cesaret yok mu? Ne özrü diliyorsun? Kimi üzersin sen, ancak üzsen üzsen çocuk katillerini üzersin sen başka kimi üzeceksin?” diyerek özür dilemesine tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının devamında konuya ilişkin şunları söyledi:

“Ben merak ediyorum. Bu sanatçı arkadaşımızın üzerine gidenler, gitsinler annelerine bir sorsunlar, ‘anne benim önemim nedir senin güzünde’ desinler. Bir evladın önemi nedir annenin gözünde, bir sorsunlar. Bir sorsunlar bakalım. Sen kalkıyorsun bunu acımasız bir propaganda aleti olarak kullanıyorsun. Bir de savcı soruşturma açıyor terör örgütü propagandası yapmaktan.

Ne zamandan beri ‘çocuklar ölmesin’ demek terör örgütü propagandası oldu. Yıllar önce bunu Nazım yazmıştı, ‘çocuklar ölmesin, şeker yesinler’ diye yıllar önce.”

Kılıçdaroğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler