KIRVAR: YENİ BİR SAYFA İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE “EVET”

Siverek’in büyük Aşiretlerinden biri olan 20 ve 21. Dönem Refah Partisi Şanlıurfa milletvekili seçilen ve halen Saadet Partisi Genel idare kurul üyeliğini devam ettiren Karavar aşireti lideri Ahmet Kıvrar Şanlıurfa’da yayınlanan yerel bir gazeteye 16 Nisanda yapılacak olan referandum konulu bir röportaj verdi

KIRVAR: YENİ BİR SAYFA İÇİN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNE “EVET”
Advert

Siverek’in büyük Aşiretlerinden biri olan 20 ve 21. Dönem Refah Partisi Şanlıurfa milletvekili seçilen ve halen Saadet Partisi Genel idare kurul üyeliğini devam ettiren Karavar aşireti lideri Ahmet Kıvrar Şanlıurfa’da yayınlanan yerel bir gazeteye 16 Nisanda yapılacak olan referandum konulu bir röportaj verdi

ÖNÜMÜZDE BİR REFERANDUM SÜRECİ VAR. BÖLGENİN ÖNEMLİ KANAAT ÖNDERLERİNDEN BİRİ OLARAK NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

 

Yapılacak olan referandum Anayasa ile ilgili bir referandum. 21. Yüzyıldayız var olan anayasa eski bir anayasa bu millet bu anayasanın bedelini fazla ödedi.

 

DERBELERDEN HEPİMİZ ZARAR GÖRDÜK!

 

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Türkiye hem PKK, hem DEAŞ, hem DHKP-C, hem FETÖ terörü ile mücadele ediyor. Bu kolay bir şey değil.

 

Her 10 yılda bir darbe oldu. Her darbede o dönemin gençleri yok edildi. Gençlerimiz ceza evlerine koyuldu. Başbakanımız asıldı. Bakanlar asıldı. Kökeni tamamıyla bu anayasa idi. Bu elbise bu topluma fazla geliyor.

 

TAMAMIYLA BU ANAYASANIN DEĞİŞMESİ LAZIM.

 

Anayasa değişince herşey çok güzel oluyor mu? Hayır eksiklikleri vardır. Ama bu anayasa olmuyor değişmesi lazım. Daha ilerde değişmesi gereken şeyler varsa onlarında düzeltileceğini düşünüyorum.

 

BÖLGEDEKİ TEMEL SIKINTILAR İLE İLGİLİ NELER SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

 

Bölgemizdeki temel sıkıntılar şunlar, Millet PKK’yı devirdi devre dışı bıraktı, PKK, CHP’yi devre dışı bıraktı devirdi. Bana göre de Ak Parti elektriği devre dışı bırakacak diye düşünüyorum. Bölgemizde elektrik sıkıntısı var. Enerji sıkıntısı var. Rahmetli Özal’dan beri ağaç direklerle elektrik köylere götürülmüş. 36 yıllık o eski tellerle daha millet idare ediyor. Birçok yerde millet kendi elektriği tamir ediyor. Toplumun elektrik konusunda son derece sıkıntıları var. Toplum olarak elektrik kacağı durumunda kalıyor. Bu tehlikeli bir gidiştir. Şuanda toplum sesini çıkarmıyor her şeye göz yumuyorsa, var olan sıkıntılardan dolayı Ak Partiyi destekliyor. İktidar olsun diyor ve toplumun huzur içersin de geçmesini istiyor. Onun için belli noktalarda toplum bunu kabulleniyor.

 

AK PARTİ’ NİN HİZMETİ ÇOKTUR

 

Ama anayasa değiştikten sonra haklara geldiği zaman elektrik konusunda toplum bunu kabul etmeyecektir. Ak Partinin hizmetleri çoktur ama elektrik konusunda eksiklikleri var. Buda düzeltilirse iyi olur diye düşünüyorum.

 

KANAAT ÖNDERİ OLARAK HDP’NİN SON DURUMUNU NASIL GÖRÜYORSUNUZ?

 

Milletvekillerinin, milletin vekili olduklarını bilmeleri lazım. O sorumluluğu bilmeleri lazım. Ama milletvekillerinin de tekrar millet tarafından milletvekilliğinin düşürülmesi gerektiğine ben inanıyorum.

 

Benim görüşüm HDP Türkiye’nin partisi olmasını bilmeli, 80 milyon vatandaşın partisi olmasını bilmeli, eğer ki bir ideolojinin partisi olduğu zaman bunun yükü ağır olur toplum bunu kabul etmez ve her zaman devre dışı bırakılabilir diye düşünüyorum.

 

ÖRGÜTLERİN TAMAMININ SİLAHLARI BIRAKMALARI LAZIM

 

Anayasa değişikliğinden sonra devlete muhalif olan örgütlerin tamamının silahları bırakmaları lazım. Bu yapılırken devletimiz genel af kapsamını da düşünüp değerlendirmelidir.

 

TOPLUM OLARAK ÖZELLİKLE ŞANLIURFA’DA BİR ARAYA GELME KÜLTÜRÜMÜZ YOK BUNU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

 

Özellikle hükümetin buna ön ayak olası lazım. Bir araya getirmek yönünden. Sadece bunu bireylerden beklemek eksiklik olur diye düşünüyorum. Şanlıurfa olarak ekonomik ve turizm potansiyelimiz son derece mükemmel durumda. Allah’ın verdiği doğal bir örtü var. Komşumuz Gaziantep’te bir Atatürk Barajı yok, Bir Harran Ovası yok, bunlar Allah’ın bir lütfudur bize vermiş iş adamlarının da beraber hareket etmesi lazım.

 

YENİ ANAYASADAN BEKLENTİLERİNİZ NELERDİR?

 

Yeni anayasadan beklentim en azından 10 yılda bir darbe yapılmayacak. Yani şuanda dikkat edersiniz ki devletin tüm kurumlarına gidebiliyorsunuz. Meclis, Ak Parti ve  MHP üzerine düşeni yaptı. Her iki lidere ve milletvekillerine teşekkür ediyorum.

 

YENİ SİSTEMİN KABUL GÖRECEĞİNE İNANIYORUM

 

Şimdi sıra millette, mili iradede. Elbette herkes tercihinde hürdür, özgürdür. Ama halk tarafından yeni sistemin kabul göreceğine inanıyorum. 16 Nisan'da Türkiye'de yeni bir dönemin halk tarafından temeli atılacaktır. Diyerek sözlerini sonlandırdı.

Kaynak:Yeniurfagazetesi

 

Siverek Kırvar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ALİ KARAVAR     2017-03-13 SEYGİ SAYGILERİMI BORÇ BİLİREM AHMET AĞAM SENIN YANINDA OLMAK VE SEN NE YAPMAMIZI ISTESEN YAPARIZ. 2011 DE TAYYİP ERDOĞAN İÇİN DECCALDİR ŞEYTANDIR DİYORDUN O ZAMAN DA SANA HAK VERİYORDUK ŞİMDIDE HAK VERIYORUZ. BIZIM BEYNIMIZ YOK SEN 20 BİN KİŞİ YERİNE KARAR VER..
serdar köyebakan     2017-03-06 ağam benim tam da 21. yy uygun duruşun ve konumun var. allah seni bu siverekin başından eksik etmesin.
seyfi doğanay     2017-03-02 Ahmet ağam sen başkanlığını koy. Senin gibi bir ağaya yakışır turkıyeyı yonetmek
Siverekli63     2017-02-28 Arkadaslar seçim için önce siyasi leri dinleyelim ne için evet ne için Hayır diyecez ona bakalım sayın Karavar doğru konulara anlatmış ama geçmiş i unutmayalim kırvar asiretinin yüzde 70 i 80 i HDP yi destekledi yıllar ca 1979 yilinda sivere ge pkk yi kırvar asireti getirdi gelelim bucak a kendi kendileri birbirine girdiler fatih bucak yıllarca sivere ge uğramadan agalık peşinden koşuyor ailesini bitirmek için elinden ne geliyorsa yapıyor hatta babasinin düşman ın elini bile opuyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler