Kur'an Meali Sınavında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi

Eğitim Bir-Sen Siverek Temsilciliğince ortaokul, lise ve öğretmenler kategorisinde düzenlenen 'Ödüllü Kur'an-ı Kerim Meali' yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

Kur'an Meali Sınavında Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi
Advert

Yenişehir mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik Merkezinde düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcıları, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ödül töreninde konuşan Eğitim Bir-Sen Siverek Şube Başkanı Fikret Aslanparçası, yarışmalarda kayıp edenin olmadığını, sınava giren herkesin kazandığına dikkat çekerek şunları kaydetti: "Değerler eğitimi kapsamında sınavlar düzenliyoruz, bu kapsamda geçen yıl düzenlemiş olduğumuz ilmihal sınavının ardından meal sınavı düzenledik. Öğrencilerimize Kur'an-ı Kerim'i sevdirmeyi ve gönüllerine nakış etmeyi hedefliyoruz."

 

Konuşmaların ardından ortaokul, lise ve öğretmenler kategorisinde ilk yediye girenlere para, altın ve çeşitli hediyeler verildi.

 

Sendika temsilcileri yarışmayla ilgili önümüzdeki günlerde kırsal alandan gelerek sınava giren okullardaki öğrencileri ziyaret edeceklerini ve çeşitli hediyeler vereceklerini söyledi.

 

19 - 25 Şubat tarihlerinde düzenlenen sınavlara yaklaşık 8 bin kişinin katıldığı bildirildi.

Siverek Siverek Eğitim Bir Sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler