KÜRDİSTAN AYDINLAR İNİSİYATİFİ KENDİSİNİ KORUMALIDIR

Yazarımız Serdest Özgül yazdı

KÜRDİSTAN AYDINLAR İNİSİYATİFİ KENDİSİNİ KORUMALIDIR
Advert

Dünyadan umut vaat eden veya insanların dikkatini çeken yada

Çekim merkezi vasıfları olan her şey genel olarak insanların ilgi kapsamı içerisindedir.

Bundan dolayı birey şirket örgüt ülke fark etmez toplumsal yaşamda yer alan özgül ve farklı bir niteliği olan birey yada örgütsel bir oluşum bazı kişiler tarafında hedef gösterilebilinir.

Eğer olay birey boyutlu ise onu karalamak küçük düşürmek toplumda itibarsızlaştırıp izole etmek birinci ve akla gelen ilk metot olarak pratikleşir Bin bir dereden su getirilip envai türlü komplovari oyunlar ile bireyin kişiliği hedeflenerek belden aşağı vuruşlarla birey etkisiz hale getirilir.

Yok, olay örgütsel bir yapı ise, bu sefer bir milyon yalan atarak bu hareketi bir yerlere bağlama yada bazılarının arka bahçesi olarak gösterme faaliyetleri boy gösterir buna öncülük eden insanlar karalanır suçlanır ve hain ilan edilir. Yok, bütün bunlar yapının toplum tarafında karşılık bulmasına engel olamayınca bu sefer kendisine bağlı elemanlarını yapının içine konumlandırarak yapıyı ele geçirme planları yapılır. İçteki uşaklarla yapının içinde yapay suni çelişkiler yaratılarak hareket içerisinde hiziplerin meydana gelmesinin maddi zemini hazırlanır.

Böylelikle güven olgusu zedelenir insanlar bir birine kuşku ve tereddüt temelinde yaklaşım gösterir. Artık dostluk arkadaşlık yoldaşlık üslup yerini kin, öfke. Nefret. Doktrini alır. Hareket iç sorunlarla boğuşarak güç kayıp eder hızla çöküşe doğru yol alır.

Çok kısa bir dönem sonra cazibesini yitirmiş marjinal bir grupçuk olarak toplumsal yaşamda yerini alır.

O zaman ne yapılmalı!

Yukardaki izahat bir genellemedir her kesi kapsar ve ilgilendirir.

Bu tarihi reel gerçekler karşısında Kürdistan aydınları inisiyatifi, bu koşullarda kendisini koruyarak başkalarına yem olmamak için aşırı derecede itina göstermeli, birlikte yürüdüğü insanları tanıyarak, inanarak, uyararak hareket etmeli birincil ve temel ilke bu olmalı inisiyatifte yer alanlar mutlak surette bir birini ölümüne savunmalı.

Gerek maddi yaşamda gerekse sosyal medya üzerinde birlikte yürüdüğü yol arkadaşlarına yapılan her hangi bir saldırı karşısında inisiyatifin tek yumruk olup sırt sırta vererek arkadaşını savunmalı ve korumalıdır.

Kürdistan aydın inisiyatifi eli kolu bağlanmış düşüncelerine ipotek koyulmuş etkisiz kılınmış yada çeşitli nedenlerle susturulmuş aydınların örgütlenmesidir. Bu oluşumu her hangi bir siyasi parti veya örgüt ile ilişkilendirmek kimine yakın kimine uzak göstermek doğru bir yaklaşım değildir. Bütün bildirge ve beyanatlarında bu açık ve seçik izah edilmekte ve üstüne basa basa altı çizilerek söylenmektedir. Bizler doğru yapanların yanında yanlış yapanların karşısındayız...

Serdest/ Amed

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Motosiklette Koyun Var
Motosiklette Koyun Var