KÜRDİSTANİ PARTİLERDEN ORTAK AÇIKLAMA: LANETLİYORUZ

Kürdistani Partiler, Diyarbekir Barosu Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin ortak bir açıklama yaptı.

KÜRDİSTANİ PARTİLERDEN ORTAK AÇIKLAMA: LANETLİYORUZ
Advert

Kürdistan İslami Hareketi (AZADÎ), Kürdistan Özgürlük Partisi (PAK), Kürt Demokratlar Platformu, (KDP-Bakur), Özgürlük ve Sosyalizm Partisi, Katılımcı Demokrasi Partisi (KADEP), Kürdistan Sosyalist Partisi (PSK) ve Kürdistani Parti (PAKURD), Elçi’nin öldürülmesine ilişkin ortak bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Tahir Elçi'nin katledilmesi, özgürlüğün ve demokrasinin katledilmesidir. Nasıl gerçekleşmiş olursa olsun, bu saldırı esas olarak Kürdistan halkına yönelik yapılmıştır.

Bugün ülkemizde devam eden savaş, ülkemizin viran edilip karıştırılmasına, insanların ölümüne sebep olmuştur. Açıktır ki bu savaş Kürdistan'ın özgürlük davasına zarar vermektedir. Tahir Elçi'nin katledilmesi de bu savaşın sonuçlarının bir parçasıdır. Bizler bir kez daha devlet ve PKK'ye çağrıda bulunuyoruz ki savaş dursun, siyasi ve sivil bir çözümün yolları açılsın.

Tahir Elçi'nin katledilmesini şiddetle lanetliyoruz. Tahir Elçi'nin ailesine, Diyarbakır Barosu'na ve bütün Kürdistan halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifa diliyoruz.

AZADΠ
KADEP
ÖSP 
PAK 
PAKURD 
KDP-BAKUR 
PSK

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler