Kuveytli Ünlü İslam Alimi: Kürdlerin bağımsızlığını herkes desteklemeli

Kürdistan Bölgesi’nin bağımsızlık açıklamasına bir destek de Kuveyt’ten geldi. Kuveytli dünyaca ünlü İslam alimi Dr. Tarıq El-Suwaidan, ‘Kürdlerin de diğer milletler gibi kendi kaderini tayin etme hakkı vardır’ dedi.

Kuveytli Ünlü İslam Alimi: Kürdlerin bağımsızlığını herkes desteklemeli
Advert

Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin, Bağımsız Kürdistan için başlattığı referandum çalışmasına dünyanın birçok ülkesinden destek gelmeye devam ediyor.

İslam dünyasının en etkin isimlerinden olan Kuveytli alim Dr. Tarıq El-Suwaidan kendisine ait kişisel facebook hesabından, Kürtdlerin ulusal hakları ve bağımsız devlet sahibi olma çabalarına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Mesajında, herkesin Kürdlerin haklarını desteklemesi gerektiğini, Kürdlerin de diğer tüm milletler gibi kaderini tayin etme hakkı olduğuna dikkat çeken Dr. Tarıq El-Suwaidan, “Ben Kürd milletini çok seviyorum çünkü Kürdler şanlı bir tarihe, hakiki iman sahibidirler. Kürdler yüce gönüllü bir millettir.” şeklinde Kürtlere olan sevgisini dile getirdi.

Kürdleri mazlum bir halk olarak gördüğünü dile getiren İslam alimi Suwaidan, “Amerika’da eğitim alırken olsun, Arap dünyasında olsun tanıdığım bütün Kürdler, onlara olan sevgimi arttırmıştır. Kürdler mazlum bir halktır ve herkesin onların haklarına destek vermesi gerekir’’ ifadelerini kullandı.

Tarık El- Suwaidan, açıklamasının sonunda “Benden Kürdlere takdir ve dua” dedi.

Basnews
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı
Öğretmen Servisi Kaza Yaptı: 10 Yaralı