LEGİON D'HONNEUR GÜLPINAR'A VERİLDİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Kasım Gülpınar, Fransız hükumetinin en üst düzey devlet nişanı olan "Legion D'Honneur"e layık görüldü.

LEGİON D'HONNEUR GÜLPINAR'A VERİLDİ
Advert

Gülpınar, Fransa tarafından Napoleon Bonaparte döneminden itibaren, tüm dünya da üstün başarılı kişileri ödüllendirmek amacıyla verilen ve Fransız devletinin en prestijli nişanı olarak kabül edilen "Officier dans L'Ordre National de la Legion D'Honneur" ile ödüllendirildi. 


 
Gülpınar, ödülünü Ankara’da Fransa Büyükelçiliğinde düzenlenen törende Fransız Büyükelçi Charles Fries’ten aldı.
 
Törene, TBMM İdari Amiri Salim Uslu’nun yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, CHP Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan, MHP Milletvekili Prof. Dr. Zuhal Topçu, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’de katıldı.
 
GÜLPINAR’A DOĞUM GÜNÜNDE BÜYÜK ONUR.
 
AB Uyum Komisyonu Başkanı Gülpınar, burada bir konuşma da yaptı. Gülpınar ‘’Şövalyelik nişanını büyük bir heyecan ve memnuniyetle alıyorum’’ dedi. Bu prestijli şövalye nişanı için adını Fransız makamlara öneren Büyükelçi Charles Fries’e teşekkür eden Gülpınar ‘’Bugün benim doğum günüm aynı zamanda. Görece olarak Lejyon Donör nişanı için genç sayılabilecek bir yaştayım (47). Bu onura genç yaşta layık görülmek benim için ayrı bir onur kaynağı’’ dedi.


 
FRANSIZ BÜYÜKELÇİ GÜLPINAR’I ANLATTI.
 
Fransız Büyükelçi Charles Fries ise burada yaptığı konuşma da Gülpınar’dan övgü ile bahsetti. Mütevazi, mütedeyyin, açık görüşlü bir insan karakterinin, öncelikle insandaki dürüstlüğü ve adaleti temsil ettiğini ifade eden Charles Fries, konuklarına Gülpınar’ı anlattı. Charles Fries ‘’Bugün sizi siz yapan siyasi taahhütlerinizi besleyen bu değerlerinizdir. Dostlarımıza ne kadar erken yaşta gelişen bir çocuk olduğunuzu anlatmak isterim. Gerçekten de henüz ilkokula başlamamıştınız ki henüz 5 yaşında okumayı öğrenmiştiniz bile. Hiç şüphesiz edebiyata olan bu doğal yatkınlığınız, ileride sizi yabancı dil öğrenmeye sevk edecekti. Keza siyasete de çok erken yaşta ilgi duymaya başladınız. Henüz 6 yaşında iken dönemin Türk hükümetinin bütün isimlerini ezbere biliyordunuz. O bugün, bugündür bu iki tutkunuz olan edebiyat ve siyasetten hiç vazgeçmediniz. ‘’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler