Liseler arası tiyatro yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi

Yarışmaya 17 Lise katılmıştı

Liseler arası tiyatro yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi
Advert

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Siverek'i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği (SİVİL-DER) tarafından organize edilen Liseler Arası Tiyatro Yarışması sonuçlandı.  17 lisenin tiyatro guruplarının katıldığı il temalı yarışmada dereceye girenlere ilçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Eyyüp Cenap Gülpınar Gençlik merkezinde gerçekleştirilen törende ödülleri verildi.

Renkli bir ortamda geçen ödül töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu tarafından yarışmaya katılan tüm okullara plaket, öğrencilere ise çanta verildi.

Tiyatro yarışmasında Çok Programlı Anadolu Lisesi birinci, Sağlık Anadolu Lisesi ikinci, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi de üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan tiyatro gurubuna 6 Bin TL ikinciye 4 Bin TL üçüncüye 2 Bin TL para ödülü verildi.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Sivil Der başkanı Vahap Bayram “ Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile il olma mücadelesine sanatsal bir bakış açısıyla dillendirmek amacıyla böylesi bir çalışma kararı aldık ve 17 lisemizin katılımıyla Liseler Arası Tiyatro Yarışması düzenledik. Bu projede anlamlı olan okullarımızın kendi oyunlarını kendileri yazmaları ve kendileri oynamalarıdır, ortak olan tek yanları Siverek’in il olması ve ilçemizin sorunları. Bütün guruplarımız çok güzel bir performans sergilediler ve hepside çok başarılıydılar. Hepsini teker teker tebrik ediyorum” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler