NE GARİP...

Zeynep Çağer yazdı

NE GARİP...
Advert

Öyle bir çizgide görünürüz ki bazen, mevcut sistemi ve etrafındaki döngüleri hatta yaşanan siyasal ,ekonomi, piskoloji ve tüm milli irade çöküntülü bir noktaya bağlar. yanlış burda diye bağıra bağıra parmağımızla işaret eder kendimize bir gurup kurar bunların değişmesi gerektiğini, kendi gurubununda değişim dönüşüme altarnatif muhalefet olduğunu ""hey hey ben burdayım gelin milli çöküşe dur diyelim""çığırtıları yorgun umutsuz ve çaresiz yürekleri ısıtır.

Ortada bir miknatıs düşününün kimi demiri çeker zıt kutuba denk gelenleri iter. Mıknatısın etrafı iyice kaplandıkca cekim gücüde zayıflamaya başlar hafiften hafiften. İşte o an belli olur o mıknatıs neden ortaya kondu ve etrafinda toplanan demir parçaları, ne olacaktı?

Acaba daha büyük manyetik alanlara’mı atılacaktı?

Bunu anlamak için zaman en iyi ilaçtır. Yapılar neden var olur?? görevleri nelerdir?? İyide Kürde zaman, ne kadardır artık kaybedecek zamanı varmıdır??

Zaman, evet Kürdün hiçbir zaman, Zamanı yakalayıp değiştiremediği zaman.

Birde bakarsınki ""heyyyy ben altarnatifim"" diyenler aslında birer kuklaymış mevcut sistemin ağabey kuklalarının görevi, eksiklik duydukları, boşlukları doldurmak için küçük maraba kuklaları yetiştirmektir.

Önce ortaya koyar tanıtır etrafını doldurur ve alır ilk õnce parfümler döker medyasında mis kokulu birleşik muhalefetin muhalefetlerinin memnuniyetini anlatır - tanıtır.

Alkişlar kimileri ama kimileri kafasını kaşımaya başlar "" bu kaçıncı aynı pilavdan yedim acaba baharatımı değiştirmişler""? diye.

İşte bu sahneler Kuzey kurdistanda her 6 veya 7 yıl içinde oynanır ama büyük sistemin ağabey kuklaları hepte milletine yutturur istersen yutma gerisi Allah kerim.

Fakat Dünya çok küçüldü bilmiyorlarlar sanki; ya da denizden korkarken denize düşmenin, cansimidi olmadan boğuluşunu ağır çekimle yaşıyorlar.

Tüm Dünya devletlerinin, yazarı,çizeri,ekonomisti,siyasetcisi, istihbaratı Ortadoğuda cirit atıyor. Egemenlerin uzun zaman önceki Ortadoğu değişim haritasının kalemleri siyah çizgilerle çizilmeye başladı.

Bugün büyükler yemleri atıyor ortadakiler topluyor, biraltakine sunuyor. Çömezler mis kokulu parfümler sıkıyor ölmesi gerekenler ölüyor.

İşte garip olan kuzeyin hep kırıntılarla küçük insanları büyükmüş gibi gõstermesi değil mi ?. Komik ama o küçük insanlar Dünya siyasetinin en önemli füguranları.

Kaynak: Welatnews

Zeynep Çağer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler