Öğrencilerden Halep’e yardım

Öğrencilerden zarf içinde toplanan paralarla 2 TI malzeme satın alındı

Öğrencilerden Halep’e yardım
Advert

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm okullarda başlatılan “ Kardeşlik adına Haleplilere bir nefes ol” adıyla yurt genelinde tüm okullarda bir yardım kampanyası başlattı.

 

MEB tarafından ilçede bulunan tüm okullara çok sayıda boş zarf gönderilerek, öğrencilerden kampanyaya destek olma çağrısında bulunuldu. Öğrencilere verilen boş zarflar içerinde toplanan yaklaşık 60 bin lirayla, Helep’lilere ulaştırılmak üzere 2 tır un, battaniye ve değişik ihtiyaç malzemesi alınarak, Halep’e gönderildi

 

Atatürk bulvarında düzenlenen törende gazetecilere bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu şunları kaydetti: “Halep’te yaşanan bir insanlık dramı vardı. Yaşanan insanlık dramına birde biz merhem olabilmek için Şanlıurfa valimizin önderliğinde milli eğitim müdürlüğümüzce yardım kampanyası başlattık. Bu kampanya doğrultusunda il milli eğitim müdürlüğümüzün de talimatlarıyla okul müdürlüklerimize yardım kampanyası adı altında komisyon oluşturduk. Komisyon eşliğinde bütün okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz hepsinden Allah razı olsun. Gelen katkılarla un aldık, iki tır malzeme unu da kısmet olursa yarın Şanlıurfa merkeze göndereceğiz. Oradan da Halep’teki insanlara bir nebze de olsa yardımcı olmaya çalışacağız.”

 

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu’nun yanı sıra şube ve okul müdürleri, sendika temsilcileri ile öğretmenler katıldı.

Sivertek yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler