Okul kütüphaneleri için kermes

imam hatip okulları tarafından yapılan kermes yoğun ilgi görüyor

Okul kütüphaneleri için kermes
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen imam hatip okulları haftası kapsamında yapılan etkinlikler devam ediyor. 

Siverek Belediyesi yaşam ve kültür merkezi karşısında düzenlenen kermes Siverek'te eğitim ve öğretime devam eden 9 imam hatip okulun katkıları ile bir hafta sürecek.

Okul öğretmenleri, öğrencileri ve veliler tarafından hazırlanan çeşitli yemek, pasta, börek, tatlı çeşitlerin sergilendiği kermese vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yusuf Sami İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Serdar Kayadağ ' kermesin amacı okullarımıza kitap temin etmek olduğunu' belirterek "  “Bizler ilk emri "oku" olan bir dinin mensupları olarak, öğrencilerimize sürekli bir şekilde okumanın faziletlerini hatırlatıyoruz. ‘Mürekkebin akmadığı yerde kan akar’ bilinciyle, imam hatip okullarının kütüphanelerini zenginleştirmek için düzenlediğimiz kermesimiz 21-23 Nisan tarihleri arasında açık kalacaktır. Ben buradan tüm Siverek halkını kermesimize davet ediyorum. Yapılacak yardımların bilinç, ihya ve ıslah olmuş nesiller olarak Siverek halkına geri döneceğini düşünüyorum" dedi. 

 

 

Siverek Siverek haber Siverek Son Haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler