Polis zulmü: ''Türk'ün gücünü göreceksiniz''

Yüksekova'da özel harekât timlerinin 5 Ağustos'ta bir şantiyeye yaptığı baskında gözaltına aldığı inşaat işçilerine yaptığı işkence görüntüleri ortaya çıktı.

Polis zulmü: ''Türk'ün gücünü göreceksiniz''
Advert

Yüksekova'da özel harekât timlerinin 5 Ağustos'ta bir şantiyeye yaptığı baskında gözaltına aldığı inşaat işçilerine yaptığı işkence görüntüleri ortaya çıktı. Bir özel harekât timinin, yüz üstü elleri arkadan bağlanmış ve yan yana dizilmiş işçilere, "Ne yaptı lan size bu devlet? Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapıyor karşılığını görecek! Türk'ün gücünü göreceksiniz!" şeklinde tehditler savurduğu görülüyor. 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde özel harekât timlerinin 5 Ağustos'ta Selahattin Eyyubi Havalimanı'nın kuzeyinde özel bir şantiyeye yaptığı baskında 52 kişi gözaltına alınırken, baskın sırasında yapılan işkence görüntüleri ortaya çıktı. Baskında aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 46'sı götürüldükleri emniyette serbest bırakılırken, İlyas Yorgun, Metin Gezen, Niyazi Bayazit, Uğur Han, Kemal Yeklitaş ve ismi öğrenilemeyen bir yurttaşın ise bugün adliyeye getirilmesi bekleniyor.

Serbest bırakılan yurttaşların da gözaltında işkenceye maruz kaldığı belirtilirken, özel harekât timlerinin şantiye baskınında uyguladığı işkence görüntüleri ortaya çıktı. Maskeli özel harekât timlerinin zırhlı araçlarla şantiyeyi basmasının ardından orada bulunan onlarca inşaat işçisine yaptığı işkence saniye saniye görülüyor. Görüntüde, elleri arkadan bağlanmış ve yan yana dizilmiş onlarca işçinin yüz üstü yere yatırıldığı açıkça görülüyor.

Yere dizilen işçilerin yanlarında kapıları açılmış sivil araçlar da varken, zırhlı araçların etrafından şantiye girip çıkan özel harekât timleri de bulunuyor. 

ÖZEL HAREKÂT TİMİ TEHDİTLER SAVURUYOR

Görüntülerin başlangıcından sonuna kadar ise bir özel harekât timinin tehditvari konuşması var. "Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü göreceksiniz!" diye tehditler savurarak sözüne başlayan özel harekât timi, "Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapıyor, kim ki ihanet yapıyor, karşılığını görecek! Görecek karşılığını!" şeklinde hakaret ve tehditlerine devam ediyor.

'TÜRKÜN GÜCÜNÜ GÖRECEKSİNİZ!'

"Ne yaptı lan size bu devlet? Ne yaptı devlet size? Hepiniz hepiniz karşılığını görecektir. Türkün gücünü göreceksiniz. Tamam mı?" diye bağıran özel harekât timi, bu esnada yüzü yere dönük işçilerden birinin kendisine bakması üzerine "Bakma lan bana! Herkes yere baksın" şeklinde tehditlerini sürdürüyor. 

VALİLİK 'MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ' DEMİŞTİ 

Öte yandan Hakkari Valiliği, basına servis ettiği fotoğraflarda, baskın sırasında çok sayıda mühimmatın ele geçirdiğini ileri sürmüştü. Ancak, görüntülerde polislerin kendi silahları dışında hiçbir mühimmat bulunmuyor. (DİHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ahmed şeker     0000-00-00 o editör bu haberi şereflice yayınlasın o zaman..........................................................
ahmed şeker     0000-00-00 yorumunuz küfür ve hakaret içerdiğinden yayınlanmamıştır...Editör
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup