Roboski Katliamı Yıldönümüde Anma Programı

Kürdistan İslami Hareketi / AZADÎ Van şubesi 4. Yıldönümünde Roboskî Katliamı ile ilgili bir anma programı gerçekleştirdi.

Roboski Katliamı Yıldönümüde Anma Programı
Advert

(VAN/ Siverekname)

Azadi Van Şubesinde düzenlenen anma programında katliam ile ilgili bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

programda Van Bölge Temsilcisi Uğur  Özcaner, yaptığı konuşmada Katliam ve sonrası gelişmeler hakkında bilgi vererek Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti yetkililerinin Roboskî Katliamı ile ilgili katledilenleri suçlayıcı ve hakaret içeren tavırlarına, sözlerine dikkat çekti.

özcane konuşmasının devamında " 28 Aralık 2011'de gerçekleşen Roboskî Katliamı'nda TC savaş uçakları çoğu çocuk ve genç olmak üzere 35 Kürdistanlı'yı Kuzey ve Güney Kürdistan arasında ticaret yaparken hunharca katletti. Saldırı sonrasında çoğu yaralı, zamanında yardım ve müdahale edilmediği için hayatını kaybetti. Konu ile ilgili açılan dava da sonuçsuz kaldı ve kapatıldı, hiç bir yetkili suçlu bulunmadı ve cezalandırılmadı. Devlet ve Hükümet yetkilileri Katliam ile ilgili bir özür bile dilemedi.

Roboskî Katliamı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümetleri tarafından Kürdlere ve Kürdistanlılara karşı geçmişte düzenlenen ve cezasız kalan bir çok katliamın bir benzeri ve devamı olarak görüldü." dedi

 

Azadi van roboski
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler