Şanlıurfa’da LPG fiyatları indi, Siverek’te yükseldi

Şanlıurfa’da LPG fiyatları indi, Siverek’te yükseldi
Advert

(Haber; Vedat Bayraktar)-Şanlıurfa’da petrol istasyonlarının tekelleşmesi üzerine, Türkiye standartlarının çok üstünde tutulan LPG fiyatları başta vatandaşlar olmak üzere birçok gazete ve internet sitesinde tepkilere yol açmıştı. Hatta birçok vatandaş LPG fiyatlarını proteste etmek için Şanlıurfa il sınırında satılan LPG’ yi almayarak çevre il ve ilçelerden gaz almaya başlamıştı.

 

Şanlıurfa’da ki yüksek gaz fiyatlarını HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan konuyu meclise kadar taşınarak ‘Çevre il ve ilçelerde 2 liranın altında olmasına rağmen, Şanlıurfa genelinde 2,5 liraya kadar yükselen LPG’ fiyatları’ için soru önergeleri vermişti.

 

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa AK Parti Milletvekili Kemalettin Yılmaztekin kendi sosyal medya hesabından ‘bu konunun takipçisi olacağı’ hakkında paylaşımlarda bulunarak, Şanlıurfa genelinde tekelleşen petrol istasyonlarının vatandaşları mağdur etmemeleri konusunda uyarılarda bulunması sonrasında, il genelinde tekelleşme kırılarak, LPG fiyatları aşağıya çekildi.

 

 

LPG Fiyatları 1.99’za kadar düştü

 

Şanlıurfa’da tekelleşmenin kırılması ile birlikte, bazı petrol istasyonları LPG fiyatlarını 2 liranın aşağısına çekerek, büyük indirimler yapmaya başladı. Bunun üzerine indirim yapan istasyonlarda uzun araç kuyrukları oluştu, indirim furyasına bir çok istasyon katıldı.

 

Siverek’te indirim yok

 

Şanlıurfa genelinde LGG fiyatlarındaki düşüşler, Siverek ilçesinde his edilmedi, tam tersine bir 2,4 lira seviyelerinde olan gaz, son yapılan zamlarla birlikte 2,6 Liraya kadar yükseldi

 

Siverek’li araç sahipleri Şanlıurfa genelinde petrol istasyonların LPG’ ye yaptıkları indirimler gibi Siverek’te de faaliyet gösteren petrol istasyonlarının fiyatlarını aşağıya çekmelerini bekliyor.

Şanlıurfa’da LPG fiyatları indi Siverek’te yükseldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler