Şehit Ailelerine Kiralık Araçları Ücretsiz Veriyor

Siverek’li bir esnaf, birinci derece şehit yakınları süresiz, gazilere 1 ay süre ile ücretsiz araç kiralama hizmeti vermeye başladı.

Şehit Ailelerine Kiralık Araçları Ücretsiz Veriyor
Advert

İlçenin Remzi Bucak Bulvarı üzerinde araç kirama işi Yapan Levent Yılmaz adlı esnaf, örnek bir davranışa imza atarak, birinci derece şehit yakınlarına ücretsiz olarak süresiz araç tahsis etme kararı aldı.

Yılmaz bu hizmeti bir süre veya ilçe sınırlarına bağlamayarak, bu hizmeti süresiz ve Türkiye geneli tüm şehit yakınlarına vereceğini açıkladı. Ayrıca bir süre önce Ankara’da gazilere yapılan saldırıyı kınamak amacıyla da gazi ve yakınlarına da 1 ay süreyle ücretsiz hizmet kararı aldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan firme sahibi Levent Yılmaz, " "Yıllardan beridir şehit veriyoruz, son dönemlerde ise şehit sayısında artış var. Tabi ki şehitlerimizin hakkını hiç bir şekilde ödeyemeyiz. Kim ne yaparsa yapsın, şehitlerimizin hakkını veremeyiz. Biz de kendimizce elimizden geldiğince şehitlerimizin ailelerine, yakınlarına böyle hizmet sunduk. İnşallah onlar da memnun kalırlar."

Ailesinde şehit olmadığını belirten Yılmaz, "Şehit yakını da değilim, gazi yakını da değilim ama fark etmiyor. Sonuçta bu topraklarda yaşayan herkes kardeştir, birdir, diridir, fark etmez yani. Herhangi bir evde şehit varsa sanki bizim evimizdeymiş gibi yaşamamız gerekiyor. O duygularla bu toprakları savunmamız gerekiyor" dedi.

Ankara'da gazilere yapılan saldırıyı da kınayan firma sahibi Yılmaz, "Defalarca haberlerde izledim ve çok üzüldüm. Gazilerimize yapılan saldırıyı kınıyorum, yapılmaması gereken şeyler. Çünkü onlar bizim için her şeyini feda etmeye canı gönülden savaşın içine girmiş insanlar. Bizim onları başımızın üstünde taşımamız gerekiyor. Onlar bizlerin gözbebekleri, ne olursa olsun onlar her zaman  Türkiye var oldukça bizler için değerlidir, kıymetlidir, gözbebeğimizdir" diye konuştu.

"Ücretsiz araç hizmetini gazilerimiz için de başlattık"

Yaşanan menfur saldırının ardından gazi ailelerine de ücretsiz araç kiralama hizmeti başlattıklarını söyleyen Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: 

"Yoğun talep nedeniyle süresiz yapamadığımız için gazi ailelerimize yönelik bir aylık bir hizmet veriyoruz." 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek’te Zihinsel Engelli Öğrenciler Hem Eğlendi Hem Eğlendirdi
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup
Siverek'li Öğrencilerden Şehit Annesine Mektup