Şehit Öğretmenin Eşyaları Memleketine Gönderildi

Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın köy okulu lojmanında bulunan şahsi eşyaları ailesine teslim edilmek üzere, tutanakla kayıt altına alındıktan sonra lojmandan alınarak ilçe merkezine getirildi.

Şehit Öğretmenin Eşyaları Memleketine Gönderildi
Advert

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Çiftçibaşı köyünde öğretmenlik yapan ve karne dağıtımından sonra, memleketi Gümüşhane’ye giderken yolda aracı durdurulup, kurşunlanıp ateşe verildikten sonra kaçırılarak şehit ettirilen 24 yaşındaki Necmettin Yılmaz'ın köy okulu lojmanında bulunan şahsi eşyaları ailesine teslim edilmek üzere, tutanakla kayıt altına alındıktan sonra lojmandan alınarak ilçe merkezine getirildi.

İlçe kaymakamı Metin Demirel ile ilçe milli Eğitim Müdürü Nuri Kapanoğlu Şehit öğretmenin görev yaptığı okulu ziyaret ederek, sınıf ve kaldığı lojmanda incelemelerde bulundu,  öğrenci ve köylülerle sohbet etti. Öğrencilere kırtasiye malzemesi dağıttı.

İlçe Kaymakamı Metin Demirel okul bahçesinde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, şöyle dedi “ Gencecik ömrünün baharında bir arkadaşımız, bu köyde çocuklarımıza hizmet ederken, yaz tatili dolaysıyla memleketine gitmek için yola çıktı ve maalesef bizi üzüntüye boğan bir olayla karşı karşıya kaldık. Bizi teselli eden şehidimizin naşına ulaşmaktır. Kederli ailesinin, ülkemizin, sizin, hepimizin başı sağolsun ve şehidimiz içinde Allahtan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. İnşallah bundan sonra böyle olaylarla karşılaşmayız. Bize düşen görev öğretmenlerimize sahip çıkmaktır, gencecik fidanları yetiştirmek için canla başla uğraşıyorlar. Neticede öğretmenlerimizin anneleri babaları onları bize emanet ediyor, bizlerde sizlere emanet ediyoruz. İnşallah ülkemizde çok daha güzel günler göreceğiz. ”

Daha sonra şehit öğretmen Necmettin Yılmaz’ın şahsi eşyaları pikaba yerleştirilerek, ailesine gönderilmek amacıyla ilçe merkezine getirildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
ASIL HEDEF ERDOĞAN!
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler
Fettahlı'dan Siverek İçin Önemli Talepler